Snowfall at Willow Lake
zamach, terroryści, powrót
amalia

Sophie Bellamy żyła dla wielkiej idei. Walkę z tyraniami Trzeciego Świata traktowała jak misję. Nagle wszystko się zmienia? Gdy cudem uchodzi z życiem z zamachu terrorystycznego, uświadamia sobie, że walcząc o szczęście innych, zaniedbała własne dzieci. Dręczona wyrzutami sumienia, przyjeżdża do położonego nad jeziorem miasteczka Avalon, by naprawić stare błędy. Wybitna prawniczka i intelektualistka wkracza w krainę dotąd sobie nieznaną. Wkrótce przekonuje się, że nie wszystko da się objąć logicznym rozumowaniem i załatwić w dyplomatyczny sposób. Ważniejsze są szczerość i spontaniczność. Tutaj odkrywa siebie na nowo i odbudowuje więzy z bliskimi. Odzyskuje zaufanie dzieci, powoli powiększa grono przyjaciół i poznaje Noaha. Ten bezpośredni i impulsywny mężczyzna wytrwale o nią zabiega. Jednak nad nowym, cudownym światem Sophie gromadzą się ciemne chmury?Droga nad jezioro to kolejna książka z cyklu Kroniki znad Jeziora. W sprzedaży ukazały się Pamiętne lato, Zima nad jeziorem i Pensjo
nat nad Wierzbowym Jeziorem.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Ulka | 2015-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2015

Lubię tego typu powieści ze względu na ich język, odzwierciedlenie uczuć, ukazanie bezpośredniej relacji z drugim człowiekiem i przede wszystkim życie. "Droga nad jezioro" to wspaniała historia, która jest obrazem miłości, odbudowania więzi, wybaczania, oraz uświadomienia tego ,że jesteśmy tylko ludźmi. Pamiętajmy o tym :)

izabela81 | 2014-09-19
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 19 września 2014

Jest to czwarta część cyklu "Kroniki znad jeziora". Mimo, że nie czytałam wcześniejszych tomów, to bez problemu odnalazłam się w fabule. Książkę można czytać oddzielnie. Po niektórych rozdziałach autorka umieściła przepisy, które są ciekawym dodatkiem. W powieści znajdziemy próbę odbudowania relacji matki z dziećmi, uczucia, miłość i przewartościowanie swojego życia.

Jola_St | 2013-11-08
Na półkach: 2016, Przeczytane, EBOOK
Przeczytana: 20 lipca 2016

Nudy, nudy, nudy...
Szkoda czasu.

Madelaine | 2015-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Każda książka Susan Wiggs niesamowicie wciąga. Jednak z tą było nieco inaczej. Nie chcę powiedzieć, że nie była wciągająca czy wręcz nudna..Po prostu nie była "aż tak dobra". Jednak historie opowiedziane przez autorkę są godne uwagi.
Polecam serdecznie :)

beataj | 2011-05-17
Przeczytana: 16 maja 2011

Sympatyczna, lekka i taka... podnosząca na duchu. Podobnie jak pozostałe części, kończy się pozytywnie :)

virgo123 | 2015-07-05
Na półkach: Papierowe, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2014

Ulubiona, tak jak i pozostałe z tej serii :)

jolunia559 JOLA | 2012-01-11
Przeczytana: 2011 rok

Dalsza część Kronik znad jeziora.Tym razem poznajemy życie Sophie Bellamy.Doskonała prawniczka poświęciła się bez reszty pracy.Walczy z tyranami Trzeciego świata.Pewnego dnia jednak cudem chyba udaje się jej wyjść cało z zamachu terrorystycznego.To wydarzenie całkowicie zmienia jej pogląd na dotychczasowe życie.Zmienia jej sposób postrzegania świata.Dręczona wyrzutami sumienia,że w momencie,gdy walczyła o wolność innych zaniedbała swoje dzieci i bezpowrotnie się od nich oddaliła.Wraca do kraju i powolutku odbudowuje swoje życie.Poznaje Noaha.Ten młodszy od niej o wiele lat mężczyzna impulsywny i pełen zycia wyzwala w niej namiętność i miłość,której się w sobie nie spodziewała nigdy ujrzeć.Jednak i tu dopadają ją demony przeszłości.

elima | 2014-10-23
Przeczytana: 23 października 2014

Świetna część "Kronik znad jeziora". Opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na prawdziwą miłość i naprawienie relacji z dziećmi. Polecam.

nietoperzyca | 2016-09-29
Przeczytana: 17 sierpnia 2011