Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Cykl: Pomelo
Wydawnictwo: Zakamarki
Pomelo est bien sous son pissenlit
Irm

Czy słoń może mieszkać pod dmuchawcem? Jak najbardziej! Pomelo, słoń ogrodowy, ma długą trąbę – dzięki niej może robić dużo fajnych rzeczy, ale czasem trąba bardzo mu przeszkadza… Tak, w jego życiu zdarzają się smutne i szare dni, ale zaraz po nich nadchodzą dni radosne, a wtedy Pomelo potrafi cieszyć się życiem na całego! Zabawny i mądry komentarz do życia – nie tylko słoni! – dla dzieci i...

Zabawny i mądry komentarz do życia – nie tylko słoni! – dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy z książek o Bincie, Lalo i Babo.

W tym tomie: 3 historie, 75 marchewek, 83 rzepy, 122 pory i 1 słoń ogrodowy.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/pomelo-ma-sie-do...(?)

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/pomelo-ma-sie-do...»

NataliaSlomczewska | 2019-03-10
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Ta książka była bardzo śmieszna. Mój ulubiony fragment to: "O la, la! Teraz to już tylko z górki na pazurki".

lilar | 2017-04-15

lalalililalalililalilololololololololowlwolwowowlwowol[wo[CQCVMiepnovnJVANT;N

Drobinka | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Niebanalne pomysły na zastosowanie długiej trąby, czego się można bać i czym radować. Raczej dla kilkulatków, które już cieszy odrobina abstrakcji.

Basia | 2016-07-02

Ramona Bădescu (1980r.) pochodzi z Rumunii, ale od wielu lat mieszka we Francji.
Autorka wraz z ilustratorem, Benjaminem Chaudem stworzyła wspaniały cykl książeczek dla dzieci. Ich główną postacią jest słoń, którego wdzięcznie nazwano Pomelo.

Co w nim takiego wyjątkowego? Wszystko! Nie jest to zwyczajny słoń afrykański czy indyjski. Pomelo jest jedyny w swoim rodzaju. To słoń o niewielkich wymiarach. Mieszka on w ogrodzie pod dmuchawcem.

Książeczka składa się z trzech historii.

Pierwsza pt.: "Co za trąba!" opowiada o jego dłuuuuuugiej trąbie z którą ciągle ma jakieś "przygody". Np.:"Zdarza mu się ją nadepnąć, kiedy tańczy". Ma wiele pomysłów używając jej na co dzień, m.in.: zawiązuje ją jak szalik, robi z niej turban, roluje, tworzy piłkę, straszy nią po kryjomu owady, podjada przy jej pomocą poziomki, wyczynia akrobacje pomidorowe, puszcza nią bańki lub używa do podtrzymywania lampki przy...

Kinga Kulig | 2016-04-06
Przeczytana: 28 marca 2016

Pomelo to mały, uroczy słonik. Chętnie spędza czas pod dmuchawcem, czuje się pod jego puchową koroną całkiem bezpiecznie, jednakże czasem nie ma wyjścia, musi wyjść poza jego tereny, w głąb ogródka. Nie wiadomo, co go czeka. Ma wiele obaw, ale jest też ciekawym świata zwierzątkiem.

Początkowo największym kompleksem słonika okazuje się jego trąba. Czuje się z nią niezręcznie, ale też nie ma pomysłu, co mógłby z nią zrobić, aby chociażby o nią nie potykać się. Kiedy wychodzi na przełaj przygodzie, stara się znaleźć jakieś pozytywne aspekty swojej części ciała. To nie okazuje się łatwe. Tańczenie wśród główek kapusty okazuje się niebezpieczne, zabawa w towarzystwie komarów również kończy się niefortunnie. Pomelo szuka, więc na różne sposoby rozwiązania na swój problem – zawija trąbkę nad głową, wokół szyi, ale ostatecznie wszystko spełza na panewce.

Po wielu próbach słonikowi udaje się odkryć zalety swojej długiej, różowej trąbki. Dzięki niej potrafi zrywać ciężko dostępne poziomki....

pokotka | 2015-08-04

To książka wyłącznie dla dzieci, bo tylko one mają na tyle bujną wyobraźnię by to wszystko ogarnąć,zrozumieć??? Nie,zrozumieć się chyba nie da. tak czy siak,moja córka kocha Pomelo, rozśmiesza ja do łez, często posługuje się tekstami z tej książki. Zna na pamięć wszystkie przygody słonia ogrodowego. Urzekły ją ilustracje. Choć dla mnie przygoda z Pomelo to czysta abstrakcja,ze względu na moje dziecko daję 9 gwiazdek i wracam pod swój dmuchawiec!

Ripe_Cherries | 2015-04-19

Polecam cudne! Jak zwykle dla całej rodziny!!!

BiG_m | 2014-11-08
Przeczytana: 06 września 2013

Bardzo dowcipna bajeczka dla dzieci, o słoniku, który się boi. Nam sie bardzo podobała.

Wiórek | 2013-03-27
Przeczytana: 27 marca 2013

"Pomelo" to książeczka maleńka, ale przy tym niebanalna.
Opowiada ona historię słonia i to nie byle jakiego, bo ogrodowego. Jest on maciupki (mieści się pod liściem swojego ulubionego dmuchawca), różowy i ma długą trąbę. Pomelo jest jak każda istota myśląca - boi się, cieszy, zastanawia się i żywi przywiązanie do rzeczy mu bliskich.
Choć mam już sporo lat i nie wychowałam się na tego rodzaju bajkach, uwielbiam je i doszukuję się w ich treści głębszego sensu, bo "Pomelo" opowiada o czymś, co zrozumieją nawet dorośli.

fiona | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Świetna książeczka dla dzieci:dowcipna, mądra ale przede wszystkim z niebanalnym pomysłem!POLECAM!