Moja mama Gorylica

Apstjärnan
literatura dziecięca
Agnieszka Stróżyk
Agnieszka Stróżyk Lotta Geffenblad

Piękna i wzruszająca historia mówiąca o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Przekazuje wiele wartości i ukazuje, że ocenianie po wyglądzie i dobrach materialnych jest bardzo krzywdzące. Czasami człowiek piękny zewnętrznie, może być bardzo brzydki wewnątrz i odwrotnie, pozornie brzydka osoba, może okazać się wspaniała.

Dwie ważne zasady które przypomina nam Frida Nilsson. Na ludzi patrz sercem i nigdy nie trać nadziei i wiary.
Warto przeczytać.

Co powiedzielibyście na to, gdyby pewnego dnia w Waszym domu zjawiła się wielka gorylica i zabrała Was ze sobą? Absurd prawda? Tak też pomyślała dziewięcioletnia Jonna zamieszkująca dom dziecka Czysty Kąt. Zwierzę przybyło, by adoptować dziecko. Niemal od razu jej wybór padł na umorusaną, chuderlawą bohaterkę. Marzenia o eleganckiej mamie prysły jak bańka mydlana. Czy...

9-letnia Jonna marzyła o eleganckiej, pachnącej mamie, ciepłym wygodnym łóżku. Została pokochana przez grubą, mało zgrabną, kudłatą Gorylicę, zamieszkała w brudnym, pełnym pajęczyn miejscu. Sięgając po książkę F. Nilsson spodziewałam się nieszablonowej historii. Absurd, humor i ukryty wdzięk przekazu przeszedł moje oczekiwania.

Pięknie napisana, cudownie opowiedziana historia o tym, że nie wszystko złoto, co się świeci - i że nie warto sądzić książki po okładce, a gorylicy po rozklekotanym volvo ;) Plus łzy wzruszenia i naprawdę świetne zakończenie :)

Przepiękna opowieść o dwóch pokaleczonych istotach – 9 letniej Jonnie i Gorylicy, adopcji, oswajaniu i w końcu miłości, oraz o tym, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Pozory mylą. Oszczerstwa i kłamstwa rzucone w powietrze zapadają w serce. To taki Mały Książę we współczesnym wydaniu.

www.wiatremczytane.pl

• Dla dzieci