Psychologia życia społecznego

Okładka książki Psychologia życia społecznego Wilhelmina Wosińska
Okładka książki Psychologia życia społecznego
Wilhelmina Wosińska Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2004-01-01
2004-01-01
psychologia społeczna

Pomysl powstania ksiazki zrodzil sie w czasie wykladow jakie profesor Wosinska prowadzila na Uniwesytecie w Arizonie.
Powstal niezwykle przystepny podrecznik zorientowany na praktyczne zastosowanie psychologii spolecznej. Wyjasnia sposoby myslenia i zachowania czlowieka w kontaktach z innymi ludzmi. Barwnym jezykiem i w oparciu o przyklady z codziennej polskiej rzeczywistosci autorka opowiada o odczuwaniu, emocjach, agresji, perswazji, uleglosci, przyjazni, milosci. Uprzedzeniach, zdrowiu, zachowaniu konsumenta. Daje przyklady skutkow naiwnej wiedzy psychologicznej, tlumaczy np. dlaczego zaangazownie czlonkow w dzialania grupy jest tym wieksze, im bardziej ponizajace sa praktyki ceremonii inicjacji.
Pelna fachowej wiedzy i entuzjazmu, fascynujaca lektura o uniwersalnych problemach czlowieka.

Szczerze polecam. Przyjemna odmiana w mnogości podręczników z psychologii społecznej, pisanych przez mężczyzn. Ta napisana przez kobietę i dobrze napisana. Fajne przykłady, ciekawy układ książki.

• Psychologia
  • Psychologia społeczna
  • Posiadam książki
  • Na studia
  • Popularnonaukowe i inne do przeczytania

Dodaj cytat z książki Psychologia życia społecznego