Psychologia życia społecznego

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
psychologia społeczna
Magdalena

Podręcznik przygotowany z myślą o szerokiej rzeszy studentów kierunków pozapsychologicznych: studiów biznesowo-menedżerskich, studentów prawa, medycyny i różnych specjalności nauczycielskich, studentów kierunków ekonomicznych i politechnicznych. Zawiera solidną, usystematyzowaną wiedzę z zakresu psychologii społecznej, która została przedstawiona niezwykle przystępnym językiem

źródło opisu: Gdanskie Wydawnictwo Psychologiczne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ChristinaL | 2018-06-08

Pomysl powstania ksiazki zrodzil sie w czasie wykladow jakie profesor Wosinska prowadzila na Uniwesytecie w Arizonie.
Powstal niezwykle przystepny podrecznik zorientowany na praktyczne zastosowanie psychologii spolecznej. Wyjasnia sposoby myslenia i zachowania czlowieka w kontaktach z innymi ludzmi. Barwnym jezykiem i w oparciu o przyklady z codziennej polskiej rzeczywistosci autorka opowiada o odczuwaniu, emocjach, agresji, perswazji, uleglosci, przyjazni, milosci. Uprzedzeniach, zdrowiu, zachowaniu konsumenta. Daje przyklady skutkow naiwnej wiedzy psychologicznej, tlumaczy np. dlaczego zaangazownie czlonkow w dzialania grupy jest tym wieksze, im bardziej ponizajace sa praktyki ceremonii inicjacji.
Pelna fachowej wiedzy i entuzjazmu, fascynujaca lektura o uniwersalnych problemach czlowieka.

Florianf | 2015-02-08

Szczerze polecam. Przyjemna odmiana w mnogości podręczników z psychologii społecznej, pisanych przez mężczyzn. Ta napisana przez kobietę i dobrze napisana. Fajne przykłady, ciekawy układ książki.

Agata_Małgorzata | 2014-04-22
anika160 | 2013-07-06