Wprowadzenie do kultury popularnej

Tłumaczenie: Wojciech J. Burszta
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
An Introduction to Cultural Theory and Popular Culture
Sylwia

Podręcznik przedstawiający główne teorie kultury popularnej. Autor krytycznie omawia sposoby, za pomocą których różne teorie próbowały zrozumieć i oceniać fenomen kultury popularnej w nowoczesnych społeczeństwach. Doskonały podręcznik dla studentów filozofii, socjologii, kulturoznawstwa, nauk politycznych i pedagogiki.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/

źródło okładki: Zysk i S-ka

yootsuu | 2016-07-25
Przeczytana: 02 lutego 2016

podręcznik czytałam dzień przed egzaminem z teorii kultury i mogę przyznać, że jest to świetnie napisany zbiór najważniejszej wiedzy o głównych teoriach współczesnej kultury! oprócz opisów teorii, autor prezentuje dużo przykładów, by obrazować np. feministyczną wizję reklamy.

jedyny zarzut stanowi dla mnie czytelność: podręcznik byłby atrakcyjniejszy, gdyby pojawiły w nim się omawiane plakaty, obrazy oraz bardziej czytelna forma dzielenia tekstu. czasami był on zbyt ciągły, ale może to przez to, że czytałam go od deski do deski jednego dnia. i, w sumie, jest on kierowany do studentów, a nie dzieci, więc można to też zrozumieć. ;)

Obszerna, ale i przystępna przebieżka po teoriach próbujących rozprawić się z (tudzież rozpływających się nad) przemysłem kulturowym. Bez zbędnego ideologizowania i nieznośnych peanów nad Frankfurtczykami, co samo w sobie powinno wystarczyć za rekomendację.

oniegow | 2017-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2017