Oko w oko z przygodą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Ural, podróże, myśliwstwo
literatura faktu
Honorka22

Sceny myśliwskie z Uralu, Kaukazu i Syberii.

kawon1960 | 2014-01-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Podróże
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Autor Jan Dołęga opisuje lata swej młodości spędzone w okolicach Uralu . Jako nadleśniczy sprawuje nadzór nad bezkresną puszczą lasów uralskich . Ciekawa opowieść o swych przygodach które w głównej mierze są relacją z polowań. Poznajemy plemię Wogułów żyjących na terenach Rosji carskiej Akcja książki dzieje się w latach 1910-1918 . Dzięku książce dowiedziałem się jak przetrwać długą mroźną noc w uralskich lasach A oto krótki opis , który być może przyda się amatorom snu pod gołym niebem . Nodia-ognisko syberyjskie -Istnieje wiele typów ognisk,ale to jest szczególne. Odpowiednio zrobione, potrafi dać ciepło,nawet w czasie silnych mrozów. Nodia,to typ ogniska,który wykonuje się z grubych kłód drewna. Można je wykonać zarówno z dwóch bali,jak i z kilku,nałożonych na siebie sztuk.Jeśli kłoda jest wystarczajaco gruba,można ją rozłupać wzdłuż i zrobić nodię z dwóch połówek.
Nodia dwuczęściowa, jest doskonałym źródłem ciepła,które potrafi oddawać nawet przez kilkanaście godzin,żarząc się...

Afrik | 2015-09-01

Super książka o Syberii.