W polskiej dżungli (Polesie)

Wydawnictwo: LTW
5 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7565-052-5
podróże, przygody, Polesie, młodzież
przygodowa
Łukasz Kuć

Akcja powieści "W polskiej dżungli" rozgrywa się w latach międzywojennych na Polesiu. Czwórka młodych turystów wyrusza na wakacyjną wyprawę z jednej strony, aby podziwiać piękno dziewiczej przyrody poleskiej, z drugiej zaś - aby przypatrywać się rozwojowi cywilizacyjnemu tego zaniedbanego niegdyś terenu. Któż mógłby przypuszczać, że Polesie okaże się krainą tajemniczą i nieokiełznaną, pełną dzikich zwierząt i bezwzględnych kłusowników, zdradliwych bagien i topielisk, gdzie wybuchają niszczące pożary, domem mrukliwych Poleszuków i wytrwałych osadników, terenem znachorów i wodzianków - prawdziwą polską dżunglą w której nastoletnich wędrowców czeka wiele niebezpiecznych przygód.

beataj | 2011-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Połączenie Szklarskiego i Wańkowicza :) Bardzo ciekawa, zwłaszcza dla miłośników przyrody i turystyki

Jacek Słoma | 2015-11-29
Przeczytana: 2015 rok