fck

Oprac. Janusz Mierzwa Adam Koc to postać wywołująca wśród współczesnych najbardziej skrajne emocje. Według T. Święcickiego: Ten zawsze spokojny, niepokaźny człowiek zwracający się cichym głosem do kolegów czy podwładnych per "szlachetny", tak, że to słowo przylgnęło do niego jak legionowy przydomek - miał przez długie lata w gronie legionowym niezaprzeczalny autorytet moralny. Z kolei prof....

Oprac. Janusz Mierzwa

Adam Koc to postać wywołująca wśród współczesnych najbardziej skrajne emocje. Według T. Święcickiego: Ten zawsze spokojny, niepokaźny człowiek zwracający się cichym głosem do kolegów czy podwładnych per "szlachetny", tak, że to słowo przylgnęło do niego jak legionowy przydomek - miał przez długie lata w gronie legionowym niezaprzeczalny autorytet moralny. Z kolei prof. Stanisław Kot taktował koca "jako obłudnego świętoszka i chciwca, któremu się w głowie przewróciło".

Kim zatem był Adam Koc i dlaczego budził tak różnorodne opinie na temat własnej osoby?

Calmin | 2013-06-11
Na półkach: Przeczytane, Źródła
Przeczytana: grudzień 2012

Wspomnienia działacza POW, żołnierza walczącego o wolność Polski w czasie I wojny światowej, piłsudczyka który wsławił się min. uratowaniem złota Banku Polskiego we wrześniu 1939. Autor opisuje kilka fragmentów swojego życia pomijając inne np. niewiele pisze o swojej działalności w dwudziestoleciu międzywojennym.

fck | 2010-11-19
Na półkach: II WŚ, Przeczytane