Wspomnienia

Adam Koc Wydawnictwo: Towarzystwo Przyjaciół Ossolineum biografia, autobiografia, pamiętnik
Towarzystwo Przyjaciół Ossolineum
adam koc legiony polskie II RP POW strzelec wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
adam koc legiony polskie II RP POW strzelec wspomnienia

Wspomnienia działacza POW, żołnierza walczącego o wolność Polski w czasie I wojny światowej, piłsudczyka który wsławił się min. uratowaniem złota Banku Polskiego we wrześniu 1939. Autor opisuje kilka fragmentów swojego życia pomijając inne np. niewiele pisze o swojej działalności w dwudziestoleciu międzywojennym.

• Historia i powieści historyczne
  • II WŚ