Bronisław Komorowski, Pierwsza niezależna biografia

Wydawnictwo: The Facto
978-83-61808-01-5
Komorowski, prezydent, biografia
PanicDemonic

"Bronisław Komorowski - pierwsza niezależna biografia" to historia kariery politycznej, która doprowadziła na sam szczyt władzy czwartego prezydenta III RP. Autor opisuje przemianę dzielnego opozycjonisty w umiarkowanego polityka, a w końcu jego walkę o prezydenturę. Urzędujący prezydent różni się od trzech poprzedników - nie był ani wizjonerem politycznym ani ważnym liderem, nie było go przy Okrągłym Stole. Co było więc metodą polityczną, zdecydowało o jego sukcesie? Relacje z Donaldem Tuskiem? Usposobienie? A może po prostu przypadek? Wiktor Świetlik śledzi wszystkie te czynniki.

źródło opisu: The Facto, 2010

PanicDemonic | 2010-11-18
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 18 listopada 2010

W 100% zgadzam się z opinią profesora Antoniego Dudka, która zamieszczona została na odwrocie tej książki.
Świetlik nie przytłacza odbiorcy masą niepotrzebnych faktów - pisze tylko o najistotniejszych sprawach. Książka podzielona jest wg schematu Opozycjonista-Polityk-Kandydat, prezentując trzy rozdziały z życia prezydenta. Co ważne, autor nie prezentuje własnych poglądów ; nie oskarża, ani nie wychwala bohatera tej książki.

Dowiedziałam się wielu ważnych faktów z życia Bronisława Komorowskiego. Mimo, że nie jestem jego fanką, mimo całego dystansu zdecydowałam się na przeczytanie tej książki i uważam, że nie był to czas stracony. Polecam wszystkim - ja czuję się lepiej ze świadomością wiedzy jaką nabyłam dzięki temu tytułowi. Mimo poglądów politycznych powinniśmy orientować się kim jest i kim był Prezydent Polski.

*w swojej opinii NIE OCENIAM wydarzeń w niej opisanych - nie mnie oceniać, czy są prawdziwe, czy nie.

Cyzio | 2016-05-12
Przeczytana: 18 maja 2016