Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Akapit
83-922376-0-9
wokalistka, muzyka, biografia
lady_biker

Edyta Górniak to postać, wobec której nikt nie jest obojętny. Ta piękna kobieta obdarzona wyjątkowym talentem dzieli Polskę na pół. Na tych, którzy ją kochali, i tych, którzy jej nie cierpią. Mnie zafascynowała, od kiedy ją poznałem w 1994 roku. Ta książka narodziła się z tysiąca pytań, jakie zadawałem sobie, obserwując jej karierę i życie prywatne. Bo i jedno, i drugie w wydaniu Edyty to prawdziwa brazylijska telenowela.

venezja1983 | 2015-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Już w dzieciństwie byłam wielką fanką Edyty Górniak i za swoje pierwsze kieszonkowe kupiłam wówczas oryginalną kasetę "Dotyk". Na książkę przez przypadek natknęłam się w tablecie męża, więc postanowiłam ją przeczytać.
Książka Piotra Krysiaka pokazuje zdecydowanie inne oblicze Edyty Górniak niż te, które znałam do tej pory. Zamiast Edyty krzywdzonej i oszukiwanej przez kolejnych partnerów poznamy tu piosenkarkę jako zręczną manipulatorkę, niestabilną psychicznie, która sama swoich partnerów wykorzystywała, zdradzała, okłamywała i wreszcie oczerniała, która romansowała m. in. z żonatymi mężczyznami. Jest tu przedstawione również i drugie oblicze Edyty: hojnej, nie oszczędzająca na prezentach dla bliskich i dla zupełnie obcych osób.
Myślałam, że książkę przeczytam dość szybko. Jednak czytając poszczególne rozdziały zaczęłam zagłębiać się w jej życiorys i szukać w internecie innych "ciekawostek" z jej życia w danych latach. Natknęłam się na kilka wywiadów, które tylko potwierdziły...

ewa | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Dla mnie osobiście ta książka nic nowego nie wnosi o życiu Edyty Górniak. To co dowiadujemy się z niej to historie, o których można było przeczytać w gazetach, gdzie sama zainteresowana opowiadała.

ulyc | 2015-10-14
Przeczytana: 2007 rok

Książka ukazująca prywatne oblicze piosenkarki. Zdecydowanie nie dla fanów, którzy idealizują swą ulubioną gwiazdę. Dla tych, którzy sporo wiedzą o Edycie prywatnie zaskoczeń niewiele lub mało. Dużą wadą książki jest skupianie się autora na prywatnym życiu piosenkarki. Mało informacji dotyczących jej pracy zawodowej, procesu powstawiania piosenek, płyt (tych wydanych i schowanych w szufladę), przygotowań do koncertów czy poczynań zagranicznych. Na takie właśnie informacje liczył czytelnik. O bzdurkach czy skandalach można poczytać w tabloidach, gwiazda często się w nich udziela.

gosham | 2015-12-20
Przeczytana: 22 grudnia 2015