Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz

Okładka książki Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz Fred E. Basten
Okładka książki Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz
Fred E. Basten Wydawnictwo: Znak Literanova biografia, autobiografia, pamiętnik
Max Factor: The Man Who Changed the Faces of the World
Znak Literanova
2013-03-04
2013-03-04
Anna Gralak
Max Factor makijaż kobieta piękno

Bardzo podobała mi się ta książka. Lekko napisana, bogata w treść no i ta historia rodem z filmu. Do tej pory Max Factor kojarzył mi się tylko z nazwą firmy kosmetycznej ale na pewno nie z osobą, człowiekiem dzięki któremu makijaż zyskał nową formułę wyszedł poza granice środowiska aktorskiego i zagościł na twarzach zwykłych kobiet. Bardzo ciekawie było się dowiedzieć tego wszystkiego o początkach stosowania makijażu na szeroką skalę. Z czystym sumieniem polecam tę książkę.

Niezwykle ciekawa postać- Max Factor.Założyciel marki.
Zaczynał jako biedny chłopiec-już wtedy z pasją do tworzenia.Droga,którą pokonał jest godna podziwu, a to dzięki swojej ciężkiej pracy i zainteresowaniom.Urzekło mnie również to jakie miał wsparcie w rodzinie.
Polecam serdecznie.

Niezwykle ciekawa postać- Max Factor.Założyciel marki.
Polecam serdecznie.

Nie jestem fanką biografii, a może lepiej - dotychczas nie byłam. Tę książkę poleciła mi znajoma i choć podchodziłam do niej sceptycznie, to ostatecznie bardzo przypadła mi do gustu.

Nie sądziłam, że dla osoby, która nie specjalizuje się w makijażu, jego historia może być tak interesująca. Polecam serdecznie wszystkim, którzy zastanawiają się, jak to wyglądało kiedyś. :)

"Bo w przeciwieństwie do moich synów nie mam bogatego ojca"

Komu Max Factor kojarzy się z człowiekiem? Nawet mi, wizażystce z wykształcenia, dopiero ta książka uświadomiła w jakim błędzie byłam.

Max Factor, człowiek utalentowany i bardzo pracowity. Zazdroszczę mu, że żył w czasach, w których te wszystkie cudowne kosmetyki dopiero były odkrywane. Mało tego, pan Factor sam wiele rozwiązań w makijażu wymyślił i wyprodukował. Jest to ojciec make-upu filmowego. Możemy mu podziękować za sztuczne rzęsy czy podkłady nadające się do noszenia na twarzy przez cały dzień.

Pochłonęłam tę pozycję bez opamiętania, wręcz jest mi wstyd, że dopiero teraz przeczytałam tę książkę! Czytałam ją z wypiekami na twarzy i z największa ciekawością. Polecam!

"Bo w przeciwieństwie do moich synów nie mam bogatego ojca"

Jako biografia słaba, bo bardzo mało dowiadujemy się o samym człowieku. Zbiór dosyć suchych faktów na temat firmy. Nie nazwałabym tego w ogóle biografią, a właśnie historią przedsiębiorstwa. Dosyć powiedzieć, że drugiej żonie Maksymiliana Faktorowicza autor poświęcił ledwie dwa zdania.
Natomiast same informacje dotyczące makijażu i innowacyjnych produktów wprowadzanych przez firmę na rynek są rzeczywiście bardzo ciekawe.

Naprawdę nudna
Sama historia jak dostał się do USA jest ciekawa, ale późniejsze wymienianie kto z wielkich sław (które mi nic nie mówiły) przychodził do jego firmy, kogo malował i kto był właścicielem czy prezesem firmy było tak nudne, że sama się sobie dziwię, że udało mi się ją zmęczyć.

Naprawdę nudna

Interesująca książka o Polaku, który zdobył uznanie i szacunek dzięki ciężkiej pracy i wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Inspirujący człowiek, a jego historia pokazuje, że dla chcącego nie ma rzeczy nieosiągalnych, wystarczy tylko mocno chcieć i pracować wytrwale, aż osiągnie się wyznaczony sobie cel

Lekka i przyjemna książka, a pokazuje niezwykłe początki słynnego człowieka.

Lekka i przyjemna książka, a pokazuje niezwykłe początki słynnego człowieka.

Ciekawa biografia wielkiego człowieka i założyciela firmy Max Factor. Początki były trudne i wymagały wiele pracy, ale nie poddawał się. Nawet gdy jego życie osobiste nie układało się najlepiej. Dzisiaj tą firmę znają wszyscy, nie tylko kobiety. To jest jeden z "amerykańskich snów", od biedaka do milionera. Polecam jako ciekawostkę, wiele można się dowiedzieć o historii i rozwoju tej firmy.

• Biografie

Fred E. Basten Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz Zobacz więcej