Narciarski ślad

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
sport, zima, narciarstwo, rywalizacja
hunter

Proza społeczno-obyczajowa Bahdaja jest zróżnicowana pod względem tematycznym. Jednym z głównych tematów jest w niej problematyka szkolna i sportowa. Podjął ją pisarz m.in. w Narciarskim śladzie. Ukazując życiowe pasje młodych, którzy pod wpływem rówieśników i najbliższego otoczenia zmieniają swoją postawę — stają się lepsi, Bahdaj udowodnił, że bliskie są mu zainteresowania, wewnętrzne niepokoje i przeżycia dzieci.

Bahdaj, wychowany w Zakopanem, był wielkim miłośnikiem gór i narciarstwa.
Ta tatrzańska tematyka, umiłowanie sportów zimowych czy elementy taternictwa występują w wielu jego książkach, m.in. również w tej.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie