Ewolucja świadomości

Tłumaczenie: Robert Bartołd
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowe Horyzonty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
6 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Evolution of Consciousness
83-7120-947-9
poznanie, świadomość

Czy zwierzęta mają świadomość? Kiedy niemowlęta zaczynają odczuwać ból? Jaką funkcję pełni świadomość? Jakie dowody pozwoliłyby rozstrzygnąć te kwestie? Autor analizuje te zagadnienia, omawiając wyniki badań psychologów w tak różnych dziedzinach, jak procesy poznawcze u zwierząt, nieświadome uczenie się i postrzeganie u ludzi, amnezja wczesnodziecięca, teoria umysłu naczelnych oraz istota przyjemności i bólu. Dane eksperymentalne osadza w kontekście teoretycznym, przedstawiając rozwój (od Platona do Penrose'a) koncepcji świadomości u zwierząt i ludzi.

Paulinx | 2011-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2011

Książka może i napisana na fajny, ciekawy temat aczkolwiek dużym jej minusem jest język którym jest napisana. Jest dużo słów akademickich, które od ręki zrozumieją tylko Ci którzy już jakiś czas "siedzą" w tym temacie. Amator będzie musiał wziąć słownik do ręki, sprawdzić i dopiero iść dalej. Może to i fajne, uczysz się nowych, mądrych słów itd ale na dłuższą metę jest to męczące. Zwłaszcza jeśli masz świadomość tego, że jest multum książek na podobny temat a napisane są bardziej przystępnym językiem ;)

| 2015-09-09
kts | 2015-01-20