Synowie i ojcowie. Tęsknota za nieobecnym ojcem

Tłumaczenie: Aleksandra Ubertowska
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Sehensucht nach dem Vater : die Dynamik der Vater-Sohn-Beziehung
83-87957-94-1
ojcowie i synowie
poradniki
Asia

Co się jednak dzieje, gdy ojca brakuje w życiu małego dziecka, dorastającego chłopca, a w końcu dorosłego mężczyzny? Autor, który wiele lat pracy badawczej poświęcił problematyce ojca próbuje odpowiedzieć na to pytanie. Badanie tęsknoty za ojcem, która wywarła silne piętno na jego własnym życiu, uważa za szczególnie ważne dla tych ludzi, którzy wyrastali w dużej mierze lub całkowicie bez...

Autor, który wiele lat pracy badawczej poświęcił problematyce ojca próbuje odpowiedzieć na to pytanie. Badanie tęsknoty za ojcem, która wywarła silne piętno na jego własnym życiu, uważa za szczególnie ważne dla tych ludzi, którzy wyrastali w dużej mierze lub całkowicie bez ojca. Podpowiada również matkom, czerpiąc wiedzę ze swojej praktyki psychoanalitycznej, jak postępować, by ten dotkliwy brak zrekompensować dziecku i sprawić, że będzie szczęśliwe.

PaulinaG_91 | 2015-10-12
MarcinM | 2015-06-23