83-85705-43-0
psychoterapia, terapia rodzin
Róża_Bzowa

Pierwszy w Polsce podręcznik poświęcony problematyce leczenia zaburzeń w funkcjonowaniu współczesnej rodziny. Dotyczy dziedziny szybko ostatnio rozwijającej się, w której z pewnością szczególna rola przypada odpowiednio wykształconemu terapeucie rodzinnemu. W części teoretycznej książki omówiono wszystkie kierunki terapii rodzin, odwołujące się zarówno do koncepcji najstarszych, w tym...

W części teoretycznej książki omówiono wszystkie kierunki terapii rodzin, odwołujące się zarówno do koncepcji najstarszych, w tym szczególnie nawiązujących do koncepcji systemowych.
Przedstawiono też założenia teoretyczne poszczególnych metod stosowanych w praktyce klinicznej., m. in. C. Whitakera, M. Bowena, I. Boszomernyi-Nagya i M. Selvini-Palazzoli oraz przykłady praktycznego zastosowania tych metod w czasie spotkań terapeutycznych z pacjentami.
Autorka opisuje także przypadki ze swojej własnej praktyki terapeutycznej.
Podręcznik adresowany jest do studentów psychologii, medycyny oraz szkolących się w terapii rodzin psychologów i lekarzy.

PannaAnna | 2012-06-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012, Zawodowo