Psychologia kliniczna - tom 1

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-14423-4
cykuta

Nowoczesny, polski podręcznik do psychologii klinicznej: * przedstawia wieloaspektowe ujęcie kluczowych problemów dyscypliny; * zapoznaje z charakterystyką różnych podejść i orientacji teoretycznych; * ukazuje połączenie teorii z propozycjami działań praktycznych; * prezentuje powiązania między psychologią kliniczną a psychologią zdrowia; * omawia rodzime i światowe trendy...

Nowoczesny, polski podręcznik do psychologii klinicznej:

* przedstawia wieloaspektowe ujęcie kluczowych problemów dyscypliny;
* zapoznaje z charakterystyką różnych podejść i orientacji teoretycznych;
* ukazuje połączenie teorii z propozycjami działań praktycznych;
* prezentuje powiązania między psychologią kliniczną a psychologią zdrowia;
* omawia rodzime i światowe trendy w psychologii klinicznej

Pierwszy tom podręcznika zawiera podstawową wiedzę na temat definicji, orientacji, modeli i kierunków rozwoju psychologii klinicznej, charakterystykę koncepcji teoretycznych i sposobów ujmowania zdrowia. Przedstawia zależności między psychopatologią, klasyfikacjami zaburzeń a psychologią kliniczną.

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów psychologii i pedagogiki. 2 października 2006 roku Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał nagrodę zespołową autorom tego podręcznika.

Opinia o książce:
Na początku XXI w. w pełni zasadne jest wydanie współczesnego podręcznika z psychologii klinicznej, osadzonego w rodzimych i europejskich realiach socjokulturowych, wyrastającego z tradycji uprawiania psychologii klinicznej w naszym kraju i prezentującego osiągnięcia polskich badaczy i terapeutów, a jednocześnie w pełni korespondującego ze współczesną wiedzą kliniczną i trendami najnowszych badań.
(z recenzji prof. Piotra Olesia)

Florianf | 2018-06-30

Co najwyżej przeciętna. Książki pisane pod redakcją pani Sęk obfitują w różne teksty, które mają sporo słów a niewiele treści. Ta też jest taka.