Muzeum zaginionych dzieł. Historia kradzieży dzieł sztuki

Tłumaczenie: Anna Cichowicz
Wydawnictwo: Arkady
Museum of the Missing. A history of art theft.
sztuka
sztuka
Mallwa

Książka poświęcona fascynującej historii kradzieży dzieł sztuki. Autor pokazuje z jednej strony pracę zespołów Scotland Yardu, FBI i Interpolu wyspecjalizowanych w odzyskiwaniu skradzionych skarbów, z drugiej ? stojący za kradzieżami mroczny świat podziemia. Stawka po obu stronach jest bardzo wysoka. Wielu ze skradzionych arcydzieł o światowej randze prawdopodobnie nigdy nie da się odzyskać. Niektórych szeroka publiczność może nie ujrzeć już nigdy. Muzeum zaginionych dzieł daje niespotykaną możliwość rzucenia okiem na te utracone skarby.

Marta | 2012-10-29
Przeczytana: 29 października 2012

Dostałam dokładnie to czego oczekiwałam: lekko i przyjemnie napisaną ksiazkę o zabytkach ich kradziezach i zaginięciach. Chcę takich więcej!

LenaN11 | 2014-10-07
Ariadna | 2013-10-19