4thApr

"Trudności określenia socjologii kultury wynikają przede wszystkim z niejednoznaczności samego pojęcia kultury, z jego szerokiego i niejednorodnego zakresu, ze szczególnego nasilenia postaw wartościujących odnoszących się do zjawisk objętych tym pojęciem oraz z różnorodności tych postaw. Wszystkie wymienione aspekty wymagają omówienia, które trudno jednak będzie opgraniczyć do jednego rozdziału i zamknąć w zwartym wywodzie. Interferują one bowiem wielokrotnie w różnych działach problematyki kultury ujmowanej z socjologicznego punktu widzenia, muszą więc być uwzględniane w kolejnych punktach rozważań i w analizach licznych zagadnień szczegółowych". Fragment tekstu

povc12 | 2017-10-02

Tortura, którą wałkowałem 3 lata studiów. Treść dobra, ale czytanie było udręką, zwłaszcza wałkowanie jej 3 lata na różnych wykładach. Ciężko się czyta, łatwo się pogubić.

Margy | 2018-01-17
AnnaSikorska | 2017-10-16