Introduction to Sociology
83-7150-143-9
KoZa

Socjologia to zróżnicowana dyscyplina naukowa. Zadaniem książki jest przedstawienie szerokim rzeszom czytelników przeglądu podstawowych zagadnień socjologicznych w przejrzystej formie. Książkę tę można traktować jako uzupełnienie wielu standardowych, szczegółowych podręczników, a także jako skrócony, zintegrowany kurs tej dziedziny nauki, który należałoby pogłębić lekturami zalecanymi przez nauczycieli. Zapoznaje ona czytelnika ze sposobami badania świata społecznego i wyjaśnia fenomenów społecznych, a dzięki przykładom wiąże abstrakcyjne idee z konkretnymi doświadczeniami.

halszka31 | 2011-10-12

"Wstęp" jest cenny ,bo uwzględnia nowe, współczesne uwarunkowania socjologii.Posługuje się nowymi pojęciami i nową terminologią.Usunął do lamusa dotychczasowe socjologie należące wieloletnio do kanonu lektur

Rafał Rodak | 2016-08-12
Na półkach: Kultura, Socjologia, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo dobre wprowadzenie do socjologii. Zakres tematów jest całkiem szeroki, zahacza o najważniejsze problemy tej nauki. Rozdziały są krótkie, język nienaukowy i zrozumiałe przykłady. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się przyjemnie i bez wysiłku.

Jedyny minus dla mnie, to odwołania do badań i literatury z "poprzedniej epoki", późnych lat 80. To oznacza, że książka nie była aktualizowana. A szkoda.

adorable | 2010-11-04

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, w sam raz dla studenta. Podzielona jest na rozdziały, dzięki czemu każde zagadnienie ma swoje miejsce i można je szybko odnaleźć.

Daga | 2012-10-05
Przeczytana: 2001 rok

Najważniejsze pojęcia przedstawione w krótkiej i przystępnej formie.

książek: 1905
krzysiu966 | 2015-10-20