Argonauci zachodniego pacyfiku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Argonauts of the western Pacific
louve

W dalekiej podróży, na drugim końcu świata polski antropolog odkrywa, iż uważani za barbarzyńców, nieumiejący pisać i nieznający pieniądza tubylcy uprawiają zakrojony na szeroką skalę handel „międzynarodowy". W małych czółnach płyną na dalekie wyspy, by w skomplikowany, ale logicznie ustalony sposób dokonać wymiany lokalnych kosztowności. Zafascynowany tym odkryciem antropolog widzi w nich następców mitologicznych Argonautów, którzy wedle greckiej mitologii wyprawili się w dalekie strony w poszukiwaniu złotego runa. Argonauci zachodniego Pacyfiku to barwna i sugestywna opowieść z „mórz południowych", która zrewolucjonizowała antropologię, stając się jedną z najczęściej czytanych i cytowanych monografii antropologicznych. Bronisław Malinowski łączy w niej talent literacki z wnikliwością badawczą i nowatorstwem twierdzeń, naukowych. Bez tej pracy nie tylko antropologia, ale również ekonomia oraz socjologia nie byłyby tym, czym są. Książka polecana wszystkim, którzy chcieliby wybrać się w fascynującą podróż po wyspach Melanezji z pierwszej połowy XX wieku oraz studentom nauk humanistycznych i społecznych.

Yasmine | 2011-03-28
Przeczytana: maj 2004

Interesująca pozycja dla wszystkich, których fascynują tzw." społeczeństwa pierwotne". Dzięki niej możemy poznać ich kulturę, wierzenia, spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Zabiera nas w magiczny świat wysp południowego Pacyfiku.

kminek | 2017-06-19
KasiaSz | 2017-06-10