Mesjasz

Wydawnictwo: SAWW
Messiah
Ola

Gore Vidal w powieści „Mesjasz” przedstawia niesamowitą, wciągającą historię o tym, jak pewnego dnia w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej pojawia się adorowany wkrótce przez wszystkie narody nowoczesnego świata amerykański bóg – żywy i namacalny – który udziela wywiadów, pozwala się fotografować, korzysta ze środków masowej komunikacji, podporządkowując swoich wyznawców trybom doskonale działającej międzynarodowej organizacji. Co prawda propaguje śmierć... ale czy zabijanie było kiedykolwiek przeszkodą dla sięgających po władzę totalizmów?

MadameShepard | 2014-03-17

Niezwykła, wizjonerska fabuła, Książka napisana rzeczowo, ale z dużą dozą melancholii. Przepiękny język i bogate słownictwo. Narrator realny, jakby szeptał do ucha, piękna, bardzo potrzebna, ponadczasowa lektura.Zmuszająca do przemyśleń i zawsze aktualna.

awruk | 2016-08-24
Irena | 2015-03-30