Generał dywizji Bronisław Bolesław Duch

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Generałowie II Rzeczypospolitej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
II wojna światowa
Krzysiek W

Wielu polskich generałów zostało przedstawionych w licznych publikacjach naukowych i popularnych, jednak biografia gen. B. Ducha nie została do tej pory zbadana i opisana. Z tego powodu uzasadnione było podjęcie badań w celu zapełnienia tej luki w historiografii, a więc dokonania opisu życia Generała na tle historii walk oręża polskiego w latach 1914–1945 oraz losów emigracji polskiej po II wojnie światowej. Celem niniejszej pracy jest więc przedstawienie biografii gen. dyw. B. Ducha jako dowódcy, organizatora, wychowawcy polskich żołnierzy i ukazanie roli, jaką odegrał w historii Wojska Polskiego.

Stanisław Kamiński | 2013-07-08
książek: 1962