Życiorys Ślązaka. Od powstań do Auschwitz

Wydawnictwo: Rozpisani.pl
jusiaq

Historia Śląska, który przez ponad sześć wieków pozostawał poza Polską, zaczyna łączyć się z historią Polski w kontekście powstań śląskich. W tych powstaniach tkwi początek nowej wielkiej polskiej tradycji historycznej tej ziemi, którą scementowała z pozostałą częścią kraju – w sposób najdoskonalszy – przelana dobrowolnie krew śląskich powstańców. Niniejsza książka to nie tylko rodzinne...

Niniejsza książka to nie tylko rodzinne wspomnienia dotyczące ojca, zebrane i opisane przez syna Edmunda i córkę Stefanię, która tłumaczyła z oryginałów listy w języku niemieckim. To także przedstawienie losów jednego z uczestników tych wydarzeń i pokazanie ceny, jaką płaciło się za patriotyzm w czasie powstań śląskich i za działalność antyniemiecką w okresie międzywojennym.
Historia ta została napisana na podstawie zachowanych materiałów rodzinnych oraz dokumentów, które są własnością Muzeum Śląskiego w Katowicach i Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

źródło opisu: www.azymut.pl

źródło okładki: azymut.pl