83-7006-787-5
bitwy, wojna
historia
Krzysiek W

Opracowany przez historyków z Uniwersytetu Jagiellońskiego leksykon zawiera noty o 540 najważniejszych w tradycji oręża polskiego bojach, stoczonych przez Polaków lub z ich znaczącym udziałem. Pierwsze wiązały się z dziejami niepodległego państwa, drugie towarzyszyły zmaganiom o niepodległość w czasach rozbiorów i obu wojen światowych. Leksykon ilustrowany mapami i szkicami bitew, zaopatrzony...

Leksykon ilustrowany mapami i szkicami bitew, zaopatrzony w indeksy i chronologiczny wykaz wojen, kampanii, operacji i powstań, został przygotowany z myślą o nauczycielach, uczniach i studentach.

Mazin82 | 2012-04-01

Bardzo ciekawa pozycja. Choc wybor batalii i ich opis jest czasami dyskusyjny. Niektore starcia zasluguja na poswiecenie im wiecej miejsca. Zawiera szereg bledow odnosnie roznych batalii ( liczba zolnierzy itp ).
Niemniej nie zmienia to faktu, ze jest to tytul bardzo udany a jednoczesnie wazny dla polskiej historiografii, a zatem wart polecenia i posiadania.

Adm_Lütjens | 2015-05-01
Niebieskooki | 2013-02-27