Bitwy polskie. Leksykon

1999-01-01
1999-01-01
83-7006-787-5
bitwy wojna

Okładka książki Utopia nad Wisłą. Historia Peerelu Antoni Dudek, Zdzisław Zblewski
Ocena 7,2
Utopia nad Wis... Antoni Dudek, Zdzis...
Okładka książki Komunizm w Polsce. Zdrada Zbrodnia Zakłamanie Zniewolenie. Włodzimierz Bernacki, Henryk Głębocki, Maciej Korkuć, Filip Musiał, Jarosław Szarek, Zdzisław Zblewski
Ocena 7,2
Komunizm w Pol... Włodzimierz Bernack...

Świetny zbiór na temat wielu polskich bitew. Na plus też zasługują mapy ilustrujące ważniejsze bitwy.

Bardzo ciekawa pozycja. Choc wybor batalii i ich opis jest czasami dyskusyjny. Niektore starcia zasluguja na poswiecenie im wiecej miejsca. Zawiera szereg bledow odnosnie roznych batalii ( liczba zolnierzy itp ).
Niemniej nie zmienia to faktu, ze jest to tytul bardzo udany a jednoczesnie wazny dla polskiej historiografii, a zatem wart polecenia i posiadania.

Dodaj cytat z książki Bitwy polskie. Leksykon

Ciekawostki historyczne