Czarna woda. Księga tajemnic

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miasta wewnętrzne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fu Kang
L’Eau noire
978-83-922634-5-6
Ag2S

„Czarna woda”, druga część trylogii o miastach wewnętrznych, nosi podtytuł „Księga tajemnic”. Odnajdziemy w niej znane z części pierwszej postacie, ale bohaterami są istoty zaludniające tajemnicze miasta w innej przestrzeni. Istoty wyposażone w zadziwiające właściwości przenikają do naszego świata i – jak się okazuje – losy obu rzeczywistości są od siebie zależne. Dawid Fox sprawujący od...

Dawid Fox sprawujący od trzech stuleci pieczę nad jednym z Miast wewnętrznych będzie musiał zdecydować, czy nieśmiertelność jest rzeczywiście tą wartością, na której mu najbardziej zależy i czy jest warta życia innych ludzi.
Dowiemy się też, skąd się wzięły istoty zaludniające Kaguesnę i poznamy sposób, w jaki niektóre spośród nich podróżują między tamtym wymiarem a naszą rzeczywistością.
Natasha Beaulieu ponownie wciągnie nas w zmysłowe światy nieokiełznanej wyobraźni, światy kuszące, niepokojące, przerażające, które czasami znajdują się znacznie bliżej, niż by się nam mogło zdawać.

Marta Zagrajek | 2014-07-15

Kaguesna. Penlocke. Montreal. Londyn. Miasto bez Nazwy. Wiele miejsc, wiele postaci, wszystkie mają wspólne korzenie. Wspólną przeszłość, teraźniejszość i prawdopodobnie przyszłość. Czy można przechodzić między miastami tylko za pomocą Czarnej wody? Oczywiście, ale mogą to tylko wybrani przez nią.

"Czarna Woda" Natashy Beaulieu jest drugą częścią trylogii o Miastach wewnętrznych. Trafiłam na nią czystym przypadkiem w punkcie z używanymi książkami - całe szczęście! Z początku treść "Czarnej Wody" wydawała mi się dziwna, ale nie zniechęciłam się do niej tak szybko - było warto. Natasha Beaulieu wie jak przyciągnąć czytelnika i nakreślić świat zupełnie odmienny od tego do czego przywykliśmy. Nawet ja, stary wyjadacz fantastyki i science-fiction, byłam mocno zaintrygowana i momentami zszokowana przedstawianą mi rzeczywistością. "Czarna woda" ma podtytuł "Księga tajemnic". Dwie pozostałe to "Księga prawdy" oraz "Księga żądz".

Miasta Wewnętrzne to skomplikowana trylogia. W każdej...

Witchen | 2014-12-17

Zaczęłam czytaj od tej części (czyli II) i na początku nie mogłam za bardzo połapać się co i jak. Trochę mnie nużyła przez kilkanaście pierwszych stron, ale mroczny świat, mroczni bohaterzy, wielowymiarowość miejsc z czasem wciągają i powodują chęć zagłębienia się w lekturze.
Teraz tylko pytanie: kiedy zostanie wydana na papierze III część, bo mam nadzieję, że zostanie w ogóle wydana.

Azaleis | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Naprawdę ciekawa ksiązka, na początku trudno było mi się połapać kto jest kim, ale potem, to już na spokojnie dawałam radę. Nie przyczytałam pierwszej części, bo dowiedzialam się o niej dopiero po preczytaniu tej, aczkolwiek nie żałuję i uważam, że można czytać ją oddzielnie nie przeczytawszy cz.1. Na początku nudna i dziwna miesznina rożnych gatunków (przynajmniej według mnie), potem wciąga to środka i ukazuje ukryty świat jak tytułowa Czarna Woda. Polecam.

justyna0418 | 2016-02-28
Edyta | 2016-02-10