Szkarłatny Anioł

L'Ange Ecarlate
978-83-922634-3-2
anioły
hasita86

Gotycka trylogia kanadyjskiej pisarki, zdobywczyni nagród literackich za nowele z gatunku fantasy. Szkarłatny anioł był jej debiutem powieściowym, potem powstał cały cykl Miast wewnętrznych i w ramach tego cyklu pierwszy tom został nazwany przez samą autorkę Księgą żądz. Druga z kolei, Czarna woda to Księga tajemnic, a tom trzeci, Purpurowy cień, Księga prawd. Bohaterami trylogii są dziwne i niepokojące postacie, które żyją w naszym świecie i światach mentalnych równie jednak prawdziwych jak ten, który znamy. I choć przestrzenie odwiedzane z bohaterami są nie zawsze materialne, to ich emocje pozostają jak najbardziej ludzkie.

Za www.gandalf.com

Antonine | 2016-04-12