Co mówi mój pies czyli jak zrozumieć język psa

Tłumaczenie: Tomasz Kliś
Wydawnictwo: RM
Talk to Your Dog
978-83-7243-587-3
poradniki
ANetka

Wszyscy wiemy, że psy potrafią "mówić", ale jak odczytać to, co chcą nam przekazać? Językiem ciała zwierzęta domowe nie tylko wyrażają własne potrzeby i uczucia, ale także komunikują się z człowiekiem. Z książki dowiesz się: *Dlaczego zrozumienie mowy ciała jest tak istotne? *Jak wielka jest siła wzajemnego dotyku? *Jak rozpoznać, kiedy zwierzak jest nieszczęśliwy? *Jaki wpływ na zachowanie...

*Dlaczego zrozumienie mowy ciała jest tak istotne?
*Jak wielka jest siła wzajemnego dotyku?
*Jak rozpoznać, kiedy zwierzak jest nieszczęśliwy?
*Jaki wpływ na zachowanie psa ma ewolucja i w jakim stopniu rasa determinuje charakter zwierzęcia?
*Czy twój pies jest tak mądry, jak ci się wydaje?
*Czy szósty zmysł psa może ustrzec przed niebezpieczeństwem?

Natalia | 2014-12-22

Książka na pewno warta przeczytania ale przeznaczona dla początkujących ;) Zawiera przede wszystkim wiele obrazków a mało tekstu. Godne zauważenia są także cytaty. Dowiedziałam się z niej wiele ale nie były to jakieś niesamowite informacje.

Autorka opisała ją bardzo prosto dlatego, nawet najmłodszy czytelnik da sobie z nią radę. Warto także poznać początki naszych psów - od wilka aż do psa :)

Zachęcam do przeczytania głównie tych którzy dopiero zaczynają tworzyć więź człowieka z psem.

Kamciax | 2014-11-28

Książka napisana w przystępny sposób, pokusiłabym się nawet o stwierdzenie że ciut filozoficzna, skłania do przemyśleń. Ciekawy układ treści, mądrze pisana, aczkolwiek jako ,,zaawansowany psiarz" czuję lekki niedosyt, natomiast dla początkujących będzie wystarczająca ;)

ANetka | 2010-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2010

Dosyć ciekawa, choć nie rewelacyjna. Dałam ocenę dobrą, gdyż sugerując się tytułem spodziewałam się, że książka szerzej będzie omawiała język psich zachowań. Niemniej jednak początkującym psiarzom na pewno wystarczy to co jest w niej zawarte. Bardziej "zaawansowani", tak jak ja, mogą czuć niedosyt :)

Rockrider | 2011-10-13
Przeczytana: 06 października 2011

Książka bardzo średnia, infantylna wręcz. Z pewnością nie odpowiada na pytanie zawarte w tytule książki.

maropla | 2015-10-10
Przeczytana: 10 października 2015