Okrutna sprawiedliwość

Tłumaczenie: Ewa Jagielska-Pszczel
Wydawnictwo: Albatros
Wild justice
Michał

Peter Stride dowodzi grupą komandosów, która w wymiku brawurowej akcji na lotnisku w Johannesburgu uwalnia z rąk okrutnyc porywaczy 400 pasażerów brytyjskiego jumbojeta. Utworzona przez rządy krajów zachodnich supertajna grupa Atlas, złożona ze specjalnie wyselekcjonowanych żołnierzy armii NATO, stanowi najbardziej skuteczne narzędzie Zachodu w walce z międzynarodowym terroryzmem. Peter podejrzewa, iż za działalnością wiekszości grup ekstremistycznych świata kryje się tajemniczy osobnik znany jako Kalif, który wykorzystuje je do swoich własnych celów. Kim jest Kalif? Jakim celom służy naprawdę Atlas? Prywatne śledztwo Petera przynosi zaskakujące wyniki...

Tym razem autor zabiera nas do świata komandosów, porywaczy i terrorystów. Wartka akcja, ciekawa intryga, miłość w tle.

Dobra, ale nie najlepsza książka Wilbur'a Smith'a.

| 2013-12-02
Przeczytana: 2013 rok

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, zamiast sensacji wolę thrillery, nawet horrory. Jednak książka bardzo przypadła mi do gustu. Wciągająca, z szybką akcją i ciekawymi postaciami (choć zestawienie "on piękny, ona piękna" zakrawa na książki Jadwigi Courths-Mahler ;) ), przeczytałam jednym tchem. A w momentach kiedy czytać nie mogłam - moje myśli krążyły wokół bohaterów. Zakończenie nie do końca zaskakujące, wnikliwy czytelnik domyśli się jak książka się skończy, ale mimo wszystko tok myślenia podąża za autorem.
Terroryści, komandosi, miłość, spisek. Polecam.
A do pana Smitha na pewno wrócę.

Inez | 2016-11-16
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

"Okrutna sprawiedliwość" Wilbura Smitha, to świetna powieść sensacyjna. Autor ciekawie przedstawia supertajną grupę Atlas, złożoną ze specjalnie wyselekcjonowanych i wyszkolonych żołnierzy armii NATO, którzy stanowią najbardziej skuteczne narzędzie Zachodu w walce z międzynarodowym terroryzmem. Ku mojemu zaskoczeniu w książce pojawia się wątek miłosny, który pięknie się przedstawia, choć tylko w tle.
Powieść czytałam z ogromnym napięciem.
Autor nie ma sobie równych i nadal pozostaje dla mnie światowej sławy powieściopisarzem.
POLECAM.

żabka | 2015-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2015

Jest to pisarz, które ciężko przeoczyć. Poruszający ważne tematy natury politycznej i światowej w bardzo zacnej oprawie, tzn. kryminału/sensacji. Podobała mi się ta książka ze względu na zmiany akcji i to o 180 stopni. Można wczuć się w głównego bohatera i zastanowić się czy my byśmy tak samo potrafili postąpić.

aleczka | 2013-09-04

Świetna powieść sensacyjna, wartka akcja, ciekawe zakończenie. Polecam!

Blis | 2013-01-23

Tych książek się nie czyta, tylko się je pochłania!!!!!!!

Monika | 2013-06-17

Inne wydanie oraz okladka