Reprezentacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse

W niniejszej monografii analizie poddane zostały zasady, na jakich spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest reprezentowana w stosunkach z podmiotami trzecimi. Podstawowe znaczenie mają rozważania dotyczące funkcjonowania zarządu, jako organu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, który umocowany jest m.in. do reprezentacji spółki. Rozważania zawarte w publikacji nie byłyby kompletne, gdyby nie obejmowały one również zasad reprezentowania spółki przez pełnomocników, w tym prokurentów. Jednym z najważniejszych celów niniejszej monografii była kompleksowa analiza zagadnień związanych z reprezentacją spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wybór tematyki publikacji uzasadnia w szczególności znaczna liczba regulacji prawnych, które wymagają uwzględnienia w toku badania zasad reprezentacji takiej spółki. Publikacja stanowi próbę całościowego ujęcia zagadnienia reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, z uwzględnieniem i wykorzystaniem w niezbędnym stopniu dotychczasowego orzecznictwa sądowego i dorobku doktryny. Występowanie licznych zagadnień prawnych dotyczących zasad reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które wywołują poważne wątpliwości interpretacyjne, potwierdza także praktyka obrotu gospodarczego. Autor stara się więc uwzględnić nie tylko potrzeby rozwoju naukowego, ale ma również na względzie potrzeby praktyki obrotu gospodarczego. W publikacji wskazane zostały takie regulacje prawa Unii Europejskiej, które miały wpływ na postanowienia kodeksu spółek handlowych. Okładka: twarda, Rok wydania: 2009,