Ptaki święte, przeklęte i inne

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7180-979-4
popularnonaukowa
Reyka

Tematem książki są ptaki obecne w mitach, legendach i dziełach literackich. Zamiarem autora jest, przez łączenie treści ornitologicznej i kulturowej, zainteresowanie szerokiego kręgu czytelników szukających zarówno wiedzy przyrodniczej jak i humanistycznej. Dlaczego "Ptaki święte, przeklęte i inne"? Autor wybrał właśnie te ptaki, które fascynowały ludzi od niepamiętnych czasów. Wiedzę o nich...

Dlaczego "Ptaki święte, przeklęte i inne"?

Autor wybrał właśnie te ptaki, które fascynowały ludzi od niepamiętnych czasów. Wiedzę o nich uzupełnił własnymi spostrzeżeniami i refleksjami, utrzymanymi w tonie kpiarskim i zadziornym, z których emanuje prawdziwe umiłowanie przyrody, a ptaków w szczególności. Książka opowiada przede wszystkim o ptakach występujących w naszym kraju, choć trafiły do niej również ptaki egzotyczne, które w istotny sposób wpłynęły na naszą kulturę i obyczajowość.

[Prószyński i S-ka, 1998]

Ligeja | 2013-10-24