Tajemnice i sensacje świata antycznego

Wydawnictwo: Lampart
83-86776-27-7
historia, antyk
historia
Witold Lisek

Czy Aleksander Macedoński brał udział w zabójstwie własnego ojca? Dlaczego Spartanie zginęli co do jednego pod Termopilami? Jak wyglądało życie prywatne Juliusza Cezara? Czy cesarz Konstantyn Wielki był świętym, czy też pozbawionym skrupułów moralnych oprawcą? Co właściwie złego zrobili Wandalowie? Próbę odpowiedzi na te, oraz inne zagadki starożytności, znajdziecie Państwo w tej książce....

Czy Aleksander Macedoński brał udział w zabójstwie własnego ojca?
Dlaczego Spartanie zginęli co do jednego pod Termopilami?
Jak wyglądało życie prywatne Juliusza Cezara?
Co właściwie złego zrobili Wandalowie?

Próbę odpowiedzi na te, oraz inne zagadki starożytności, znajdziecie Państwo w tej książce. Autor analizuje tajemnice z dziejów starożytnej Grecji i Rzymu, nie unikając własnych ocen i hipotez.

źródło opisu: okładka

Magda | 2013-05-16
Przeczytana: maj 2013

Coś dla fanów historii antyku. Ja pominęłam chyba 2 rozdziały, bo były dla mnie zbyt "polityczne". Ale gorąco polecam, zwłaszcza rozdziały o Neronie, władcach Egiptu i początkach Kościoła.

euo | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016