Co decyduje o konkurencyjności polskiej gospodarkia

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Od lat istotnymi kategoriami ekonomicznymi są konkurencja,konkurencyjność,pozycja konkurencyjna czy międzynarodowa zdolność konkurencyjna zarówno w odniesieniu do gospodarek świata,ale również w stosunku do regionów,a także przedsiębiorstw. W warunkach globalizacji pojecie konkurencyjności rozpatrywać można na dwóch poziomach: mikro i makro. Poziom mikro &ndash, to pozycja firmy na rynku wewnętrznym, a poziom makro &ndash, pozycja kraju w gospodarce światowej. Książkę tę powinien przeczytać każdy,kto chce wzbogacić swoją wiedzę i lepiej zrozumieć funkcjonowanie różnych dziedzin gospodarki polskiej oraz podjąć próbę odpowiedzenia sobie na pytanie,czy Polska gospodarka jest w rzeczywistości konkurencyjna na rynku światowym,jeśli tak,to jakie czynniki to powodująa