Inwestycje zagraniczne. Jak wejść na polski rynek z obcym kapitałem

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Otwórz drzwi partnerom zza granicy Przewodnik inwestora -etapy inicjowania współpracy z zagranicznym partnerem Poradnik prawny -jak sektor publiczny w Polsce wspiera inwestycje zagraniczne Przegląd praktyk w wymianie handlowej -od joint venture do produkcji zleconej Eksport i import, obsługa inwestycji zagranicznych czy budowanie międzynarodowej sieci franczyzowej -współpraca z zagranicą to ogromna szansa na rozwój Twojej działalności. Jednak droga od ramowego planu do uruchomienia inwestycji jest daleka i złożona. Zatem pytanie brzmi: Jak nawiązać relacje inwestorskie i sfinalizować wspólne przedsięwzięcie? W tej książce znajdziesz informacje o tym, jak inicjować współpracę z partnerami zagranicznymi, czyli jakie kroki podjąć, by napływały pieniądze i zamówienia. Autorka omawia tu formy wymiany handlowej i kapitałowej z zagranicą: eksport bezpośredni i przez pośrednika, tworzenie filii i oddziałów firm zagranicznych, przedsięwzięcia oparte na private equity i venture capital, a także zachęty dla inwestorów, specjalne strefy ekonomiczne, parki przemysłowe i technologiczne, ustawę o finansowym wspieraniu inwestycji i inne akty prawne. Oprócz tego znajdziesz tu dane adresowe instytucji publicznych w Polsce udzielających inwestorom informacji i różnorakich pożyczek.

Chaoticreader | 2016-04-11
Yog-Shoggoth | 2016-02-18