Wśród lasów, wertepów

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-0409-6
piotrex

Z okładki: Wspomnienia uczestnika walk zgrupowania partyzanckiego na Kielecczyźnie z lat 1943-1944, towarzysza broni legendarnych dowódców: "Ponurego", "Nurta" i "Robota". Tekst oparty na notatkach sporządzanych bezpośrednio po wydarzeniach zachował lapidarność autentyku, zawiera także więcej szczegółowych informacji niż inne podobne relacje z tamtego okresu. Uzupełniony został ponadto...

Z okładki:

Uzupełniony został ponadto listami osobowymi partyzantów, spisami poległych i kalendarium walk. I choć dzieje podziemia na Kielecczyźnie mają bogatą literaturę, Czytelnicy, którzy sięgną po książkę Świderskiego, nie zawiodą się, znajdą w niej wiele nieznanych im drobiazgów, ważnych przecież w interpretacji wydarzeń składających się na naszą historię.

Baniowy | 2016-08-02
Przeczytana: 03 sierpnia 2016