Wróć, Alfiku!

pies, przyjaźń
typ
papier
jusola
8,35 (94 ocen i 18 opinii)

Opis książki

Ewa nie posiada się z radości, gdy rodzice dają jej szczeniaka Alfika. Piesek ją uwielbia: lubi być głaskany, śpi w jej łóżku i codziennie wita ją po powrocie ze szkoły, merdając ogonem. Niebawem jednak pojawia się inny nowy członek rodziny: maleńki braciszek Ewy, Sam. Nagle wszystkim zaczyna brakować czasu na opiekę nad Alfikiem, nie mówiąc o zabawie czy spacerach. Wkrótce piesek czuje się niechciany i samiuteńki...

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jucia58542 | 2015-02-01
Przeczytana: 10 lutego 2013

Znowu książka dla dzieci, ale bardzo fajna i ciekawa. Doskonale rozumiem tą Ewe, ponieważ ja też w dzieciństwie bardzo chciałam mieć psa, ale nikt go nie chciał bo nie było by dla niego czasu. Tak samo miała Ewa i się jej z tego powodu nie dziwię, wręcz przeciwnie też bym tak robiła jak ona. A piesek moim zdaniem był bardzo słodki, fajny i ładny (sądząc po opisach z książki) też bym takiego chciała mieć, ale po co skoro bym się nim nie zajmowała:)

W rodzinie Ewy już niedługo mają nadejść ważne zmiany, do których szykuje się cała rodzina. Mama dziewczynki jest w ciąży i wkrótce na świecie ma się pojawić braciszek. Wiedziona poczuciem winy, wynikającym z faktu, że niedługo będzie miała mniej czasu dla córki, mama godzi się spełnić jej wielkie marzenie. Dziewczynka od dawna marzy o piesku i teraz nadszedł moment, by to marzenie się spełniło. W domu pojawił się śliczny, mały, biały piesek rasy Westie, któremu nadano imię Alfik. Piesek wniósł w życie całej rodziny wiele radości i śmiechu. Był uroczy i zupełnie nieszkodliwy. Szybko zdobył serce nie tylko Ewci, ale także mamy i taty. Niestety ta sielanka nie trwała długo. Gdy na świecie pojawił się Staś okazało się, że rodzina ma mało czasu dla pieska i coraz częściej zaniedbuje jego nawet podstawowe potrzeby.
Jak się skończyła historia? Czy rodzina się opamiętała i zajęła odpowiednio pieskiem? Może uznali, że to dla nich za wiele? Gdzie w tym wszystkim znajduje się...

DoctorWHO | 2013-04-18

super książka !!!!!!!!!!

Kruszynka | 2013-05-03

Czy ciąża to odpowiedni czas na posiadanie jednocześnie psa? Czy takie rozwiązanie jest możliwe i dobrze wpłynie na wszystkich członków rodziny? Pewnie w niektórych sytuacjach się to udaje, jednak czy tak było również w powieści Holly Webb? Spójrzcie sami!

Ewa od zawsze marzyła o piesku. Gdy jej mama była w ciąży rodzice postanowili kupić jej zwierzaka, aby wykształciła w sobie nawyk odpowiedzialności. Alfik znalazł się w nowym domu. Wszystko było dobrze do czasu narodzin drugiego dziecka. Cała uwaga rodziny spoczęła właśnie na nim. Dla psa nikt nie miał czasu. Zwierzę czuło się bardzo osamotnione. W końcu rodzina podjęła decyzję o oddaniu go z powrotem do schroniska… Czy ich postępowanie było słuszne?

Autorka poruszyła bardzo ważny problem – dziecko i pies. Nie zawsze takie połączenie się sprawdza. Tym razem także nie do końca się to udało. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zwierzę także potrzebuje naszej uwagi i nie można go zaniedbywać.

Ta pozycja podobała mi się...

kropeczkawiki | 2013-07-30

Książka pod tytułem ,,Wróć Alfiku!''jest książką,którą czyta się z przyjemnością...polecam:)

Julka | 2014-11-06

książka jest bardzo fajna. Opowiada o piesku pod imieniem Alfik

verooona | 2013-02-12

Piesek ALFIK:( :*

dominikap | 2012-05-12
Przeczytana: 22 marca 2012

Książka naprawdę świetna pomaga wszystkim zrozumieć ze zwierze to też człowiek

to jedna z księżek z ulubionej seri mojej młotrzej siostry

julia04 | 2014-12-09

to jest wielkie guwno kture się przemieszcza

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Władysław Stanisław Reymont
    148. rocznica
    urodzin
    Dla mądrych jest zawsze dobry czas.
    A kiedyż będzie dla uczciwych?
    Sza, panie Trawiński, oni mają niebo, po co im dobre czasy.
  • Gene Wolfe
    84. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwy jest człowiek, który odnajduje się w pracy - ale oczywiście szczęśliwy jest też narkoman, który znalazł litrowy słój heroiny.
  • Angela Carter
    75. rocznica
    urodzin
    I lay in our wide bed accompanied by, a sleepless companion, my dark newborn curiosity.
  • Stanisław Przybyszewski
    147. rocznica
    urodzin
    Widzisz, ja bym chciała latać, latać wysoko jak ptak, a tak biję skrzydłami o ziemię i tak tęsknię, i tak pragnę się wzbić, a skrzydła jak ołów.
  • Gustaw Le Bon
    174. rocznica
    urodzin
    Socjaliści dobrze wiedzą, że nie mogą urzeczywistnić równości w bogactwie, ale mają przynajmniej nadzieję zaprowadzić równość w biedzie
  • Rabindranath Tagore
    154. rocznica
    urodzin
    Kobieta dobrze zna słabości mężczyzny, ale zupełnie nie umie zgłębić jego siły. W istocie rzeczy mężczyzna jest taką samą zagadką dla kobiety, jak kobieta dla mężczyzny. Gdyby tak nie było, rozdział płci byłby tylko niepotrzebną stratą energii natury.
  • Adam Bahdaj
    30. rocznica
    śmierci
    Czas? Kto by przejmował się czasem. Niech sobie płynie, bo i tak nikt go nie zatrzyma.
  • Stanisław Jerzy Lec
    49. rocznica
    śmierci
    Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
  • George James Frazer
    74. rocznica