Wróć, Alfiku!

Jacek Drewnowski
Alfie all Alone
pies, przyjaźń
jusola

Ewa nie posiada się z radości, gdy rodzice dają jej szczeniaka Alfika. Piesek ją uwielbia: lubi być głaskany, śpi w jej łóżku i codziennie wita ją po powrocie ze szkoły, merdając ogonem. Niebawem jednak pojawia się inny nowy członek rodziny: maleńki braciszek Ewy, Sam. Nagle wszystkim zaczyna brakować czasu na opiekę nad Alfikiem, nie mówiąc o zabawie czy spacerach. Wkrótce piesek czuje się niechciany i samiuteńki...

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010

Sztokholm delete
Jens Lapidus

6,89 (9 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,03 (33 ocen i opinii)

Bardzo długie przebudzenie
Grażyna Jeromin-Gałuszka

6,5 (8 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Magdalena | 2016-01-21
Na półkach: 2016, Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Klasyka. Dziecko chce się zajmować szczeniaczkiem, a później, gdy na świat przychodzi rodzeństwo nagle piesek zaczyna przeszkadzać, a gdy rodzice oddają go do schroniska wszyscy zaczynają za zwierzakiem tęsknić i biorą go z powrotem.

Jucia58542 | 2015-02-01
Przeczytana: 10 lutego 2013

Znowu książka dla dzieci, ale bardzo fajna i ciekawa. Doskonale rozumiem tą Ewe, ponieważ ja też w dzieciństwie bardzo chciałam mieć psa, ale nikt go nie chciał bo nie było by dla niego czasu. Tak samo miała Ewa i się jej z tego powodu nie dziwię, wręcz przeciwnie też bym tak robiła jak ona. A piesek moim zdaniem był bardzo słodki, fajny i ładny (sądząc po opisach z książki) też bym takiego chciała mieć, ale po co skoro bym się nim nie zajmowała:)

W rodzinie Ewy już niedługo mają nadejść ważne zmiany, do których szykuje się cała rodzina. Mama dziewczynki jest w ciąży i wkrótce na świecie ma się pojawić braciszek. Wiedziona poczuciem winy, wynikającym z faktu, że niedługo będzie miała mniej czasu dla córki, mama godzi się spełnić jej wielkie marzenie. Dziewczynka od dawna marzy o piesku i teraz nadszedł moment, by to marzenie się spełniło. W domu pojawił się śliczny, mały, biały piesek rasy Westie, któremu nadano imię Alfik. Piesek wniósł w życie całej rodziny wiele radości i śmiechu. Był uroczy i zupełnie nieszkodliwy. Szybko zdobył serce nie tylko Ewci, ale także mamy i taty. Niestety ta sielanka nie trwała długo. Gdy na świecie pojawił się Staś okazało się, że rodzina ma mało czasu dla pieska i coraz częściej zaniedbuje jego nawet podstawowe potrzeby.
Jak się skończyła historia? Czy rodzina się opamiętała i zajęła odpowiednio pieskiem? Może uznali, że to dla nich za wiele? Gdzie w tym wszystkim znajduje się...

DoctorWHO | 2013-04-18

super książka !!!!!!!!!!

Paulina Kwiatkowska | 2013-05-03

Czy ciąża to odpowiedni czas na posiadanie jednocześnie psa? Czy takie rozwiązanie jest możliwe i dobrze wpłynie na wszystkich członków rodziny? Pewnie w niektórych sytuacjach się to udaje, jednak czy tak było również w powieści Holly Webb? Spójrzcie sami!

Ewa od zawsze marzyła o piesku. Gdy jej mama była w ciąży rodzice postanowili kupić jej zwierzaka, aby wykształciła w sobie nawyk odpowiedzialności. Alfik znalazł się w nowym domu. Wszystko było dobrze do czasu narodzin drugiego dziecka. Cała uwaga rodziny spoczęła właśnie na nim. Dla psa nikt nie miał czasu. Zwierzę czuło się bardzo osamotnione. W końcu rodzina podjęła decyzję o oddaniu go z powrotem do schroniska… Czy ich postępowanie było słuszne?

Autorka poruszyła bardzo ważny problem – dziecko i pies. Nie zawsze takie połączenie się sprawdza. Tym razem także nie do końca się to udało. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zwierzę także potrzebuje naszej uwagi i nie można go zaniedbywać.

Ta pozycja podobała mi się...

MonikaW | 2015-07-15

świetna seria dla dzieci cztero/pięcioletnich. Te książeczki czyta się szybko i są ładnie wydane.

kropeczkawiki | 2013-07-30

Książka pod tytułem ,,Wróć Alfiku!''jest książką,którą czyta się z przyjemnością...polecam:)

Julka | 2014-11-06

książka jest bardzo fajna. Opowiada o piesku pod imieniem Alfik

Zuzia Kazior | 2014-07-15
Przeczytana: 2014 rok

Kocham tą serię! Gorąco polecam :)

verooona | 2013-02-12

Piesek ALFIK:( :*