Lżejsza strona grawitacji

Tłumaczenie: Jerzy Lewiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Lighter Side of Gravity8
83-7169-565-9
poradnik, siła grawitacji
Agnieszka

W sposób jasny i przejrzysty przedstawienie różnorodności, wszechobecności i znaczenie tajemniczej siły grawitacji. Autor stosuje proste analogie, przytacza ciekawostki, omawiając dawne i obecną teorię grawitacji w kontekście najważniejszych zagadnień z nią związanych - od najstarszych poglądów na temat ruchu ciał niebieskich, przez Newtonowskie prawo powszechnego ciążenia i teorię względności Einsteina, budowę gwiazd, czarnych i białych dziur po koncepcje pochodzenia i ewolucji wszechświata.

vanirek | 2016-09-05
Aleksander | 2011-08-12