Sezon w czyśćcu

A Season in Purgatory
83-85144-44-7
literatura amerykańska
Alicja

Harrison Burns decyduje się ujawnić tajemnicę, którą nosił w sobie blisko 20 lat i złożyć zeznanie w sprawie morderstwa popełnionego przed laty przez jego szkolnego kolegę Constanta Bradleya.Wyjaśnia tę decyzję snując opowieść o swojej znajomości z rodziną Bradleyów, początkowo fascynującą bogactwem, wspaniałością życia i siłą więzi rodzinnych, wkrótce jednak przerażającą bezwzględnością, zakłamaniem i zepsuciem, ukrytymi pod pozorami ostentacyjnej religijności.

BetiFiore | 2013-01-09
Przeczytana: 2012 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobała ta książka. Jedna z tych, które wciągają tak, że nie sposób się oderwać. Całośc bardzo amerykańska - ciekawe studium dla osób zainteresowanych tematem. Dla mnie bardzo dobre studium psychologiczne głównego bohatera uwikłanego w tajemnicę własnego sumienia. Polecam.

świetna książka opowiadająca o życiu bogaczy, którym się wydaję, że są ponad prawem!

Anna | 2014-09-25
siA | 2014-07-17