Słomiane psy; myśli o ludziach i innych zwierzętach

Tłumaczenie: Cezary Cieśliński
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Straw dogs : toughts on humans and other animals
83-05-13306-0
filozofia i etyka
marcin

Książka o tym, że złudzeniem jest,że jesteśmy jako ludzie lepsi od zwierząt. Łudzimy się, że mamy jakieś lepsze moce i umięjętności od zwierząt. A wiec jest to ksiazka bardzo ciekawa, jej tezy brzmią jak herezje, bo pytania jakie autor zadaje są szokujące.

źródło opisu: własny, bibliotekarza edytującego opis książki

Krzysztof_g | 2013-08-06

Jeden z najciekawszych zbiorów esejów filozoficznych. Książka dla tych, którzy cenią głębokie refleksje - John Grey potrafi zaskoczyć.

Emka | 2016-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Po raz kolejny mogę tę lekturę przyrównać do wspinaczki po wielkim drzewie.
Moment otwierania liczącego sobie ok 800 stron tomu to jak próba objęcia wielkiego pnia. Wiadomo od razu się nie uda. Ale próbujemy, wchodzimy mozolnie. Wybieramy gałęzie wydają nam się pewne, stabilne. Po chwili słychać trzask. Wracamy. Staramy się dalej trochę z boku. Udało się, jesteśmy trochę wyżej. Za chwilę kolejne rozczarowanie - z tej gałęzi na kolejną ni w ząb nie przejdziemy. I tak w kółko co raz wyżej co raz dalej. Widok z wierzchołka jest piękny.

Nie wiem czy moja metafora do Was trafia drodzy czytelnicy? Może się ze mną zgadzacie. A może nie? Taki jest mój punkt widzenia. A właściwie leżenia, gdyż wszystkie książki czytam w tej właśnie pozycji.

KOK jak zwykle (przynajmniej moją osobę) irytuje, by po chwili wzbudzić litość. Przeraża a zarazem wkurza do granic. Męczy jak "jojczy", płacze i narzeka, po czym zadziwia jak długo tak można? Z jednej strony chciałbym jak najszybciej poznać jego...

WeronikaStępkowska | 2016-08-03
zychasz | 2015-12-15