Audrey Hepburn: Księżniczka z bajki

Tłumaczenie: Elżbieta Cieślik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niezwykłe Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alfa-Wero
Audrey Hepburn
83-7001-941-2
audrey hepburn, biografia, kino, aktorka

Biografia słynnej aktorki i ikony stylu.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ta biografia napisana jest po prostu źle. Mimo mojej całej miłości do Audrey, a może właśnie przez nią, nie mogłam tej książki znieść. Nie polecam nikomu czytać "Księżniczki..." przed zapoznaniem się z innymi biografiami.

Początkowo wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku, fakty wydają się być opisywane wyczerpująco, chociaż może niekoniecznie wciągająco i fascynująco. Jednak po lekturze "Uosobienia elegancji" wiem, że niektóre informacje są nieprawdziwe. Hepburn od początku miała na imię Audrey, nie było mowy o Eddzie. Jednak to niedociągnięcie znajduje się również w innych biografiach, tak że to zostaje wybaczone.

Moje spostrzeżenia bez logicznego układu. Piszę to, co przychodziło mi na myśl podczas czytania oraz po zakończeniu lektury:

1. Książka jest pełna błędów, literówek, niekonsekwencji. Mam wrażenie, że korekta spała smacznie, kiedy dostała egzemplarz.
2. Tłumaczenie jest fatalne. A tłumaczenie sobie tytułów "na własną mańkę" jest, w mojej opinii,...

karus92 | 2016-10-24
Beciks | 2016-06-14