Córka Stalina

Stalins Tochter
83-7391-802-7
Stalin, Swietłana Alliłujewa
schizma

Dramatyczne losy Swietłany Alliłujewej, jedynej córki Stalina. Co oznacza dorastanie w cieniu tak potężnego ojca? To on doprowadził do śmierci matki Swietłany, chorobliwie podejrzliwy więził i mordował ludzi z najbliższego otoczenia. Martha Schad przeprowadziła wiele rozmów, aby poznać niezwykłe życie tej zagadkowej kobiety, która chciała zrzucić z siebie piętno córki jednego z największych...

To on doprowadził do śmierci matki Swietłany, chorobliwie podejrzliwy więził i mordował ludzi z najbliższego otoczenia. Martha Schad przeprowadziła wiele rozmów, aby poznać niezwykłe życie tej zagadkowej kobiety, która chciała zrzucić z siebie piętno córki jednego z największych zbrodniarzy w dziejach.

Literalny | 2015-02-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Stalin. Nazwisko znane powszechnie, wzbudzające raczej negatywne skojarzenia. Znając jego dyktaturę, sposób, w jaki postępował wobec swoich rodaków i obywateli innych krajów... Na pewno podchodzi się do niego z niechęcią. Martha Schad przedstawia Stalina przez pryzmat córki Swietłany Staliny. Opis tych relacji jest jakby podsumowaniem tego, co potrafił on zrobić drugiemu człowiekowi. Chcecie się przekonać?

Swietłana od dzieciństwa znała kochanego tatusia, a nie widzącego wszędzie spisek mężczyznę. Darzyła go zaufaniem i ogromną miłością. Pisali do siebie listy, w której jej tata udawał, że dziewczynka jest jego dowódcą i ma mu wydawać rozkazy. Dla małej Swietłany była to przednia zabawa i dowód wielkiego uczucia.

Matka Swietłany popełniła samobójstwo. Nadieżda Alliłujewa zastrzeliła się, ale wersja oficjalna głosiła, że jej śmierć była spowodowana pęknięciem wyrostka robaczkowego. Swietłana dowiedziała się prawdy z amerykańskiej gazety, kiedy była nastolatką. To wtedy jej...

Renata | 2014-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Książka typowo biograficzna ale niestety nudnawa. Autorka zwraca dużą uwagę na szczegóły z życia córki Stalina Swietłany. Czasem tych szczegółów jest nazbyt dużo i nie mają większego wpływu na linię życia bohaterki książki. Czytając można mieć wrażenie, że Martha Schad chce napisać wszystko co się dowiedziała na zadany temat. Być może jeżeli ktoś przeczyta tę książkę jako jedyną albo jako pierwszą na temat życia Stalina i jego rodziny będzie bardziej zafascynowany.

carolinkaa | 2014-01-16
Przeczytana: styczeń 2013

Trzeba ja po prostu przeczytac.Momentami az wierzyc sie nie chcialo na co bylo Stac Stalina!!!

lipka02 | 2013-07-03
Przeczytana: 2012 rok

Biografia córki jednego z najokrutniejszych dyktatorów na świecie.Swietłana Alliłujewa to najmłodsze dziecko i jedyna córka Stalina.W wieku 6 lat straciła matkę,musiała sama zmierzyć się z okropnością reżimu własnego ojca.Na własne oczy widziała jak jej tato wtrąca do więzień swoją najbliższą rodzinę.

anawa004 | 2012-06-15
Przeczytana: listopad 2011

Uwielbiam dobrze napisane biografie, które czyta się jednym tchem i ta właśnie taka jest

Małgorzata | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016