Na kawie z Marilyn

Okładka książki Na kawie z Marilyn Yona Zeldis McDonough
Okładka książki Na kawie z Marilyn
Yona Zeldis McDonough Wydawnictwo: Twój Styl biografia, autobiografia, pamiętnik
Coffe with Marilyn
Twój Styl
2007-01-01
2007-01-01
Anna Ochnio-Brudzyńska
biografia marilyn marylin monroe

Świetny pomysł na spędzenie wolnej chwili. Można przez moment poczuć się jakby faktycznie było się w trakcie rozmowy z Marilyn i poznać kilka faktów z jej życia. Bardzo przyjemna.

za kawą nie przepadam, a więc z Marilyn spędziłam... dwie lampki wina, książka jest specyficzna, polecam ją osobom, które nie interesują się za bardzo życiem (jak i śmiercią Monroe),a chcą bliżej poznać seksbombę lat 50., na początku w skrócie wypisane są najważniejsze fakty z jej życia (dla mnie nic nowego, ale nigdy mnie to nie nudzi),a potem ten "wywiadzik", sam pomysł nie jest zły, bo czytając to, poczułam się jakby ona nadal z nami gdzieś tu była, z drugiej strony wolałabym chyba, aby to były prawdziwe wywiady, które kiedyś gdzieś miały miejsce

przyjemna, zdecydowanie lekka pozycja, którą można zabrać i przeczytać dosłownie wszędzie, przy tej kawie, czy w komunikacji miejskiej

Ciekawy sposób przedstawienia biografii Marilyn Monroe. W kilku tematycznych rozdziałach czytamy wywiad stworzony z wypowiedzi MM podczas jej życia. Jest jednak kilka niedociągnięć, które dla osoby interesującej się światem tej ikony mogą wydać się nieznośne.

Super format o super osobie w sam raz na godzinkę przy kawie:)

Super format o super osobie w sam raz na godzinkę przy kawie:)

Zrób sobie kawę. Najlepiej taką z pianką, chyba że wolisz espresso. Kawiarnia? Kawiarnia też może być. Stolik w odosobnieniu, wyłączony telefon. Nie umawiaj się z nikim, nie czekaj, nie sprawdzaj zegarka. To musi być Twój czas. Twoje minuty, godziny z Marylin Monroe.
Ta książka jest fantastyczna. Nie jest jak inne biografie MM, nie jest suchym przedstawieniem zdarzeń. Czytając ją, możesz poczuć, jakby sama Norma Jeane siedziała przy stoliku naprzeciw Ciebie i piła z Tobą kawę. Coś niesamowitego.

Świetna książka. Każdy fan Marilyn powinien mieć ją na swojej półce. Podczas czytania czułam się jakbym właśnie to ja rozmawiała z Marilyn i dowiadywała się sekretów o jej życiu.

Jak dla mnie zdecydowanie przeciętna książeczka, bo inaczej jej nazwać nie mogę. Bardzo kieszonkowy format i zaledwie 147 stron. Świetny pomysł na wyimaginowany wywiad z Marilyn Monroe, ale wykonanie...raczej płaskie, powierzchowne, oklepane. Szkoda.

Książkę szybko się czyta. Pozycja dobra dla osób, które nie czytały wiele na temat Marilyn, gdyż nie ma w niej nic zaskakującego.
Pytanie "co byś zrobiła, gdybyś żyła dłużej i się zestarzała?" sugeruje raczej rozmowę z duchem.

...w sam raz jak się czeka w kolejce u lekarza :P

...w sam raz jak się czeka w kolejce u lekarza :P

Strasznie się zżyłam z tą książką i przeczytałam ją już z 10 razy. Jest po prostu wspaniała, nic dodać nic ująć ;)

• Marilyn Monroe
  • Domowa biblioteczka