Na kawie z Marilyn

Tłumaczenie: Anna Ochnio-Brudzyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na Kawie z ...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
Coffe with Marilyn
biografia, marilyn, marylin monroe
Cathhhy

Ta książeczka umożliwia podróż w czasie i swobodną rozmowę z aktorką kochaną jak żadna inna. Marilyn Monroe to gwiazda jedyna w swoim rodzaju. Jej mit nie gaśnie, wręcz z każdym rokiem nabiera blasku i wciąż wywołuje emocje. Wciąż na świecie ktoś o niej pisze, wciąż wielu chce o niej czytać. Powodów jest mnóstwo, a jednym z nich są stracone możliwości, które tak poruszają naszą wyobraźnię. Czujemy, że to ktoś wyjątkowy i tragicznie niedoceniony, że role, które jej proponowano, nie były na miarę jej talentu. Ile jeszcze mogła osiągnąć? Co powodowało jej cierpienia, a co przynosiło radość? Kim byli mężczyźni jej życia i dlaczego ją pociągali? Jakie miała marzenia? Czego się bała? Co się działo w jej głowie w noc śmierci? Chcesz wiedzieć, jak to było naprawdę? Spytajmy o to samą Marilyn. Oto ona, prawdziwa, szczera ? wzruszająca, zabawna i lubiąca się bawić, a jednocześnie wiedząca, co jest w życiu ważne. Szokująca, ale i krucha. Szlachetna, zawsze lojalna wobec przyjaciół. Pracowita i wytrwała. Odważna wtedy, gdy inni tracili twarz. Przyznała otwarcie, że najbardziej w życiu chciała być zauważana i uznawana. To potrzeba bliska nam wszystkim. Dlatego tak dobrze ją rozumiemy, kiedy w dniu premiery filmu Mężczyźni wolą blondynki jeździ przed kinem tam i z powrotem tylko po to, by zobaczyć swoje nazwisko na afiszu. ?To publiczność mnie wybrała na gwiazdę ? mówi ? ponieważ ludzie wiedzieli w głębi serca, że byłam jedną z nich. [...] Dorastałam w biedzie, niekochana, nie otrzymałam przyzwoitego wykształcenia. [...] Dzieliłam marzenia zwykłych ludzi, a oni czuli, że mój sukces jest dla nich nadzieją?. Była więc swoją własną dobrą wróżką. A widzowie czuli się szczęśliwi, gdy ją oglądali. I tak jest do dziś. Znajdziesz w tej książeczce wiele anegdot, które ją pokazują w zbliżeniu, jak w błysku flesza. Ciągle niezrównaną

Dominika | 2013-09-24

Super format o super osobie w sam raz na godzinkę przy kawie:)

Cassie | 2012-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 24 maja 2012

Zrób sobie kawę. Najlepiej taką z pianką, chyba że wolisz espresso. Kawiarnia? Kawiarnia też może być. Stolik w odosobnieniu, wyłączony telefon. Nie umawiaj się z nikim, nie czekaj, nie sprawdzaj zegarka. To musi być Twój czas. Twoje minuty, godziny z Marylin Monroe.
Ta książka jest fantastyczna. Nie jest jak inne biografie MM, nie jest suchym przedstawieniem zdarzeń. Czytając ją, możesz poczuć, jakby sama Norma Jeane siedziała przy stoliku naprzeciw Ciebie i piła z Tobą kawę. Coś niesamowitego.

castagna | 2014-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2014

za kawą nie przepadam, a więc z Marilyn spędziłam... dwie lampki wina, książka jest specyficzna, polecam ją osobom, które nie interesują się za bardzo życiem (jak i śmiercią Monroe), a chcą bliżej poznać seksbombę lat 50., na początku w skrócie wypisane są najważniejsze fakty z jej życia (dla mnie nic nowego, ale nigdy mnie to nie nudzi), a potem ten "wywiadzik", sam pomysł nie jest zły, bo czytając to, poczułam się jakby ona nadal z nami gdzieś tu była, z drugiej strony wolałabym chyba, aby to były prawdziwe wywiady, które kiedyś gdzieś miały miejsce

przyjemna, zdecydowanie lekka pozycja, którą można zabrać i przeczytać dosłownie wszędzie, przy tej kawie, czy w komunikacji miejskiej

backtoneverland | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014

Ciekawy sposób przedstawienia biografii Marilyn Monroe. W kilku tematycznych rozdziałach czytamy wywiad stworzony z wypowiedzi MM podczas jej życia. Jest jednak kilka niedociągnięć, które dla osoby interesującej się światem tej ikony mogą wydać się nieznośne.

| 2012-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2012

Zdążyłam ją przeczytać w pociągu, w drodze do domu:) Uważam, że książka jest całkiem dobra. Zapewne nie jest ona porywająca dla osób, które fascynują się M.M. Ja jednak przeczytałam, dowiedziałam się kilku faktów z życia aktorki i wynoszę z lektury pozytywne wrażenia:) Co więcej, forma książki skłoniła mnie do przemyśleć. Prosta, łatwa i przyjemna w odbiorze:)

Miss_Monroe | 2014-03-20
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Strasznie się zżyłam z tą książką i przeczytałam ją już z 10 razy. Jest po prostu wspaniała, nic dodać nic ująć ;)

jotka | 2013-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Jak dla mnie zdecydowanie przeciętna książeczka, bo inaczej jej nazwać nie mogę. Bardzo kieszonkowy format i zaledwie 147 stron. Świetny pomysł na wyimaginowany wywiad z Marilyn Monroe, ale wykonanie...raczej płaskie, powierzchowne, oklepane. Szkoda.

goldwind | 2016-07-27
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 lipca 2016

Świetny pomysł na spędzenie wolnej chwili. Można przez moment poczuć się jakby faktycznie było się w trakcie rozmowy z Marilyn i poznać kilka faktów z jej życia. Bardzo przyjemna.

Alicja | 2012-09-22
Przeczytana: 22 września 2012

Świetna książka. Każdy fan Marilyn powinien mieć ją na swojej półce. Podczas czytania czułam się jakbym właśnie to ja rozmawiała z Marilyn i dowiadywała się sekretów o jej życiu.

galma | 2013-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 lutego 2013

Książkę szybko się czyta. Pozycja dobra dla osób, które nie czytały wiele na temat Marilyn, gdyż nie ma w niej nic zaskakującego.
Pytanie "co byś zrobiła, gdybyś żyła dłużej i się zestarzała?" sugeruje raczej rozmowę z duchem.