Szabla Salima : figle i zadania mądrego Hodży

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
831008224X
A--

Szósta już część cyklu o przygodach Hodży Nasreddina zawierająca pięćdziesiąt dwie historie z Bliskiego Wschodu, w które wplecionych zostało dwadzieścia pięć zagadek, gier i zabaw umysłowych.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kaga | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Przyjemna lektura, zawierająca sporo mądrości ze świata arabskiego. Mądry Hodża, główny bohater książki, w dwudziestu pięciu zagadkach i niemal tej samej ilości przypowieści przybliża nam świat i kulturę orientu, to uczta zarówno dla wyobraźni jak i dla umysłu. Zagadki nie są skomplikowane, trzeba się jednak nagimnastykować nieco przy liczeniu.
To przyjemny sposób na spędzenie czasu, odświeżenie myśli i pamięci, sposób na zagięcie znajomych niezwykłymi zagadkami oraz spędzenie czasu przy odrobinie śmiechu z rodziną - głowiąc się nad opowiastkami.
Każdy znajdzie tu coś miłego dla siebie, uśmiechnie, się, pomyśli, zaduma.
Szczerze, polecam. Choć książka mi się powoli rozpada, wciąż wracam do niej z uśmiechem na ustach.

SP1 | 2014-03-24
Przeczytana: 11 stycznia 2005