Zagadkowa ucieczka Hodży Nasreddina

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
humor, młodzieżowe, gry, zabawy
glass_arm

Sędziwi Uzbecy wierzą, że Allach stworzył świat. I dobro. I dobrego człowieka. Zaś szatan stworzył zło. I oczywiście z niejednego człowieka uczynił złego. Natomiast Hodża Nasreddin stworzył humor. I dowcip. I mnóstwo żartów, którymi hojnie raczył możnych tego świata: emirów i chanów, pustogłowych wielmożów, dostojników pałacowych, nieuczciwych kupców i bajów bez serc i sumienia. Urodzony w...

Sędziwi Uzbecy wierzą, że Allach stworzył świat. I dobro. I dobrego człowieka.
Zaś szatan stworzył zło. I oczywiście z niejednego człowieka uczynił złego.
Urodzony w Bucharze ludowy mędrzec o sercu pełnym dobroci dla ludzi prostych i ubogich z czasem stał się bohaterem niezliczonych anegdot opowiadanych przez Uzbeków i Tadżyków, Turkmenów i Azerbejdżanów, Arabów, Persów oraz Turków, a także Bułgarów czy Jugosłowian. (Autor - opis z okładki)

Nexus6 | 2014-01-10
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu...
OlgaL | 2013-10-17
ejasio | 2010-09-28