Gdzie nie ma much : figle i zadania mądrego Hodży

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Hodża Nasreddin". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
A--

Pierwsza z serii książek o przygodach zabawnego Hodży. Hodża Nasreddin (także: Chodża Nasreddin, Mułła Nasruddin, Effendi Nasrendin, Nasrudin) – postać legendarnego mędrca i filozofa z Anatolii, bohatera niezliczonych legend, opowiadań i facecji. Nie jest pewne, czy Hodża Nasreddin był postacią autentyczną, jednak opowieści o nim znane były na całym Bliskim Wschodzie i Bałkanach już od XIII...

Pierwsza z serii książek o przygodach zabawnego Hodży.

Hodża Nasreddin (także: Chodża Nasreddin, Mułła Nasruddin, Effendi Nasrendin, Nasrudin) – postać legendarnego mędrca i filozofa z Anatolii, bohatera niezliczonych legend, opowiadań i facecji. Nie jest pewne, czy Hodża Nasreddin był postacią autentyczną, jednak opowieści o nim znane były na całym Bliskim Wschodzie i Bałkanach już od XIII wieku.

il. [kolor.] Mirosław Tokarczyk

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

KSP | 2013-05-15
Przeczytana: marzec 1978

Ukochana książka, jedna z pierwszych, którą samodzielnie sobie kupiłam :)
Zbiór opowiadań + zagadki. Książka do pomyślenia i do pośmiania. I to w każdym wieku :)

julka | 2013-03-18

Kolejna czesc niezwyklych zagadek Hodzy Nasreddina, czytalam i rozwiazywalam z zapalem i wielka przyjemnoscia

monixpe | 2015-10-01
Greta | 2014-07-12