Python. Rozmówki

Wydawnictwo: Helion
Python Phrasebook
978-83-246-0950-5
Michał

Dzięki książce błyskawicznie poznasz najważniejsze zwroty i konstrukcje oraz podstawy składni tego języka programowania. Nauczysz się między innymi wykonywać w aplikacjach operacje na łańcuchach i pracować z typami danych, a także pisać programy wielowątkowe i sieciowe. Dowiesz się, jak zarządzać plikami i przetwarzać je oraz jak obsługiwać bazy danych.

Tobiasz | 2011-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2011

Świetna książka. Potrzebowałem szybkiego źródła wiedzy w przystępnym formacie - i tak jest. Książka ma niespełna 300 stron, kosztuje niecałe 25zł i ma format bodajże a6 przez co można zabrać ją wszędzie ze sobą. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów zawiera wszystko, co początkujący pythonista chce wiedzieć. Począwszy od składni pythona i obiektowości, przez bazy danych, pracę z plikami, serializację danych, na przetwarzaniu xml, html i skryptach CGI kończąc. Szczerze polecam jako wstęp do Pythona.
UWAGA! W książce znajduje się błąd dotyczący adresu FTP z przykładami. Należy zajrzeć do erraty książki na stronę helionu: http://helion.pl/errata.cgi?id=pythro
FTP: ftp://ftp.helion.pl/przyklady/pythro.zip

Michał | 2010-09-30
Przeczytana: styczeń 2010

Książka bardzo dobra. Króciutkie i treściwe rozdziały pozwalają szybko dowiedzieć się/przypomnieć sobie działanie opisanych funkcji. Bardzo polecam zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom.

| 2010-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Zwięzła i na temat, wskazówki bardzo przystępne i pomocne. Myślę, że będę do niej często wracał.

Andrzej | 2018-04-05
ArturBorowy | 2017-06-08