Node.js, MongoDB, AngularJS. Kompendium wiedzy

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

W sieci króluje połączenie serwera Apache z bazą danych MySQL i językiem PHP. Do niedawna wydawało się, że pozycja tej trójcy na fotelu lidera jest niezagrożona. Jednak na horyzoncie pojawili się nowi gracze: Node.js,MongoDB oraz AngularJS! Node.js to platforma, która pozwoli Ci stworzyć niezwykle wydajną aplikację internetową przy użyciu języka JavaScript. ...

W sieci króluje połączenie serwera Apache z bazą danych MySQL i językiem
PHP. Do niedawna wydawało się, że pozycja tej trójcy na fotelu lidera
Node.js to platforma, która pozwoli Ci stworzyć niezwykle wydajną
aplikację internetową przy użyciu języka JavaScript.
AngularJS specjalizuje się w interfejsie użytkownika opartym na MVC.
Natomiast MongoDB to jedna z
najpopularniejszych baz danych NoSQL. Co wynika z
połączenia tych trzech narzędzi? Przekonasz się, gdy sięgniesz po tę
niezwykłą książkę!W trakcie lektury
poznasz składnię i niuanse języka JavaScript, a następnie zgłębisz
tajemnice środowiska Node.js. Na kolejnych stronach znajdziesz
informacje na temat korzystania ze zdarzeń, procesów nasłuchiwania,
wywołań zwrotnych oraz obsługi operacji wejścia-wyjścia. Ponadto
przekonasz się, jak w Node.js zaimplementować usługi HTTP oraz skalować
tworzoną aplikację. W dalszej części przejdziesz do poznawania tajników
bazy MongoDB. Skonfigurujesz połączenie z bazą oraz poznasz dokumenty i
ich kolekcje w MongoDB. Na sam koniec zobaczysz, jak przygotować klienta
Twoich usług za pomocą AngularJS. Ta książka jest pasjonująca i
prezentuje wszystkie warstwy nowoczesnej aplikacji internetowej — to
lektura obowiązkowa każdego programisty!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

macias | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

JavaScript, Mongo, Node, Express, Angular, to składowe opisywane w głównej części niniejszej książki (całość dopełniają 4 przykładowe aplikacje). Node, Mongo w formie bardziej encyklopedycznej, Express nieco bardziej w formie podręcznika, w jeszcze większym stopniu podręcznikowo jest opisany Angular, a JS to szybkie wprowadzenie.

I już na tym szybkim wprowadzeniu zapaliły mi się lampki alarmowe, skoro autor w konstruktorze zaczyna definiować metody, a tłumacząc domknięcia dowodzi, że zauważył co się dzieje z danymi, ale nie rozumie natury domknięć.

Nie da się tej książki czytać, aby zrozumieć dany moduł, bo przykłady są mikroskopijne bez wytłumaczenia dlaczego coś działa tak, a nie inaczej. Nie da się używać tej książki w formie encyklopedii, bo (uwaga) hasła w tabelach referencyjnych są wymieszane (tak, tak, ktoś nie słyszał o zaletach porządku alfabetycznego), nie ma co liczyć na tę książkę, kiedy trzeba dowiedzieć się czegoś o naturze danego składnika, bo tych informacji nie...