Pasja C++. Tom 1-2

Wydawnictwo: Edition 2000
83-7366-039-9
informatyka, programowanie, c++

Jeśli chcesz poznać nowe narzędzia wprowadzone do języka C++, to pomoże Ci w tym kolejna książka Jerzego Grębosza. Prosta, pogodna i porywająca. Książka "Pasja C++ Tom 1-2 Wydanie 3 poprawione" powstała z doświadczeń autora w pracy jako programisty w różnych ośrodkach fizyki jądrowej. Jest tak wyczerpująca, jak podręczniki dla studentów, a napisana stylem takim jak rozmowa z przyjacielem.

Rozdziały:

TOM 1:

- szablony funkcji - wiadomości wstępne
- szablon funkcji - oglądany z zewnątrz
- zaglądamy do ciała szablonu funkcji - specjalizacja
- krótki, ale za to nudny rozdział kończący
- szablon klas - wiadomości wstępne
- parametry szablonu klas
- specjalizacja, a szablon klas
- przyjaźń, a szablony klas
- dziedziczenie a szablony
- klasy pojemnikowe - Wektor
- pojemnik typu Lista
- Talia

TOM 2:

- kolejka, stos
- iteratory to jakby wskaźniki
- algorytmy i obiekty funkcyjne
- pojemnik kojarzący: Zbiór
- pojemnik kojarzący: Mapa
- obsługa sytuacji wyjątkowych
- odwikłanie stosu
- zdobywanie zasobów w warunkach wyjątkowych
- gdy nikt nie złapie wyjątku
- o wyjątkach uwagi ogólniejsze

źródło opisu: http://komputeks.pl/product_info.php/products_id/352

źródło okładki: skan własny

Piotrek | 2012-06-01
Przeczytana: grudzień 2008

Studia lecą, technologie galopują, a ta książka nadal rządzi. Jest C#, jest Java, a C++ nadal w łaskach programistów. Sam język to pomost między standardowym C, a językami obiektowymi w pełni. Warto poświęcić tej serii trochę czasu. Będziecie do tego języka jak i książki wracać z sentymentem. Przykłady są do bólu proste, żeby nie powiedzieć, prostackie. To nie wada, to zaleta. W moim odczuciu jedna z niewielu książek informatycznych, tak klarownie napisanych.

Wojciech | 2016-06-12

Prawie tak dobra jak Symfonia. Prawie, bo.... nie ma ćwiczeń. Dziękuję Jurkowi za wysłanie mi egzemplarza z jego prywatnego zbioru domowego wraz z autografem. :)) Nigdy tego nie zapomnę.

slovic | 2013-01-15
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

Częściowo przeczytałem. Podobnie jak symfonia troszkę przegadana.

piotrekk8 | 2016-08-24
| 2016-04-08