Symfonia C ++ Standard

Programowanie w jezyku C++ Orientowane Obiektowo
latwy podrecznik

Danway | 2012-06-06
Przeczytana: 2004 rok

Jedna z najlepszych książek jakie poznałem... W bardzo łatwy i przystępny sposób pokazane zostały dobre techniki programowania... Więc jeśli marzysz o programowaniu w C++ to ta książka będzie dla Ciebie idealna... Polecam...

clsBartek | 2011-07-18

Książka, której tak naprawdę nie trzeba rekomendować. Jeżeli starasz się poznać tajniki programowania w c++ z innych źródeł (czasopisma, internet) radzę jak najszybciej przestać i sięgnąć po dzieło Grębosza.

Idealnie ułożony, bardzo przystępnie, wręcz 'łopatologicznie' wytłumaczony materiał i niewielka dawka humoru ... tak, dobrze widzisz... humoru :D. Długo wzbraniałem się przed przystąpieniem do lektury, odstraszało mnie ponad 1200 stron, jednak czyta się lekko łatwo i przyjemnie.

Muszę jednak przyznać, że w niektórych fragmentach autor przesadza. Proste zagadnienia tłumaczy na wiele różnych sposobów co może męczyć jeżeli miałeś/miałaś już styczność z jakimkolwiek językiem programowania. Dzięki temu jednak nie sposób nie przyswoić sobie treści, które autor chce nam przekazać.

Hequ | 2011-12-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

Jest to zdecydowanie najlepsza książka o tematyce informatycznej spośród kilkudziesięciu dotychczas przeze mnie przeczytanych. Autor rezygnuje z pseudonaukowego bełkotu na korzyść przejrzystego przekazu. Moim zdaniem doskonałym pomysłem (powinien zostać wprowadzony jako obowiązkowy!) jest sposób przekazywania wiedzy, polegający na zwracaniu się do czytelnika jak do przyjaciela. TOP 10 w moim zbiorze ok. 200 książek. Naprawdę polecam !

Hilda | 2011-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2011

Wiele godzin spędziłam nad tą książką, ale nie żałuję ;) Jeżeli ktoś chce się nauczyć programowania i ma do tego choć trochę zacięcia, to nie ma siły, żeby się nie nauczył czytając Grębosza. Bo nawet największego przeciwnika programowania (mnie) nauczył tylu rzeczy, bo wprowadził mnie w temat w sposób niesamowicie przyjazny i polubiłam programowanie, mimo, że trzy miesiące temu uważałam to za najgorsze ustrojstwo.

WjtK | 2013-11-24
Na półkach: Przeczytane, Informatyka

Jeżeli nie miałeś/miałaś wcześniej żadnego kontaktu z programowaniem, to ta książka na początek będzie dla ciebie idealna. Zdecydowanie jedna z najlepszych pozycji dla kompletnych laików w tym temacie.

yokopoko | 2010-06-27

Idealna dla początkujących! Objaśnienia proste i bardzo obrazowe, świetny wstęp do języka C i C++.

Layne | 2015-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2014, Praca / Nauka

Ciężko jednoznacznie ocenić tę książkę. Z pewnością jest o najbardziej przystępny podręcznik do języka C++ i programowania obiektowego w ogóle. Jeśli dopiero zaczynasz naukę, bądź masz duże problemy z programowaniem na studiach to jest książka dla Ciebie. Niestety jest również nieaktualna, ponieważ opisuje standard C++98, który znacząco różni się od obecnego, powszechnie stosowanego w projektach komercyjnych standardu C++11. Na polskich uczelniach wyższych nie jest to problem, ponieważ utknęły w latach dziewięćdziesiątych, natomiast jeśli myślisz o pracy jako inżynier Symfonię C++ traktuj jako książkę na początek bądź ciekawostkę.

MrBeholder | 2014-09-18

Mimo że każdy chwali tą książkę, nie mogę zgodzić się z opinią większości osób. Po pierwsze jest już trochę nieaktualna. Co prawda dopiero zgłębiam nauki programowania, ale pisanie [std::cout << "Witamy na pokladzie"; zamiast cout <<"Witamy na pokladzie!"; ] a znajdzie się w niej jeszcze więcej smaczków jest chyba już trochę archaiczne i uczy złych nawyków. Lepiej poszukać bardziej aktualnych książek.

Mateusz | 2016-02-07
Przeczytana: 2009 rok

Najlepsza książka do nauki c++ dla początkujących, ilość stron może zniechęcić ale warto. Niestety drugi tom już nie jest napisany tak klarownie jak pierwszy, jednak nie ma co się dziwić - są tam poruszane zagadnienia bardziej zaawansowane

slovic | 2013-01-15

Bardzo dobra książka na początek. Zawiera bardzo dużo informacji. Niestety nie nadaje się jako repetytorium dla kogoś kto programować już umie (jest mocno przegadana). Szczerze polecam dla każdego kto zaczyna przygodę z programowaniem.